Wpis z mikrobloga

Dlaczego kurierzy mają takie problemy z myśleniem?
Paczka na oko 30 kg, wielka szafka, gość ma mój numer telefonu - ale NIE, NIE można zadzwonić godzinkę wcześniej i się umówić, ewentualnie uprzedzić, że się będzie za trochę, tak żebym mogła wyskoczyć z pracy albo poprosić kogoś o odbiór. Nie, po co, skoro można zadzwonić kiedy się już stoi pod domofonem z szafą i ze zdziwieniem stwierdzić, że o dwunastej nie ma nikogo w domu! Niesamowite!

I sytuacja powtarza się praktycznie za każdym razem kiedy coś zamawiam (kiedy jestem zmuszona, bo kiedy mam wybór, wolę korzystać z paczkomatu). Raz nawet, kurier (DPD) bezczelnie mnie opieprzył przez telefon, że jak to, on przyjechał, a ja mam czelność nie być w domu... I wyskakuje do mnie z pretensjami!

Czy naprawdę tak dużo wysiłku intelektualnego potrzeba, żeby zrozumieć, że zdrowy na umyśle człowiek kiedy zamawia coś z internetu, to niekoniecznie bierze tygodniowy urlop, żeby siedzieć w domu i czekać na kuriera? Że przeciętny człowiek przed południem siedzi prawilnie w pracy lub na uczelni? I, że kulturalny telefon wykonany godzinkę wcześniej, zwłaszcza przy przedmiotach >20kg , może oszczędzić zachodu i jemu i klientowi? Czy to jest naprawdę takie trudne?

#kurier #kurierzy #gorzkiezale #przemyslenia
  • 118
@vin42:


Nigdy na całe szczęście nie miałem takich problemów z kurierami zawsze wypełniałem dodatkową rubryczkę z informacjami dla kuriera że będę np: dostępny od rana do południa albo w innych godzinach i żadnego problemu nie było zawsze podawałem numer do siebie że jak by się nie wyrobił w tych godzinach lub mu nie pasowało to żeby zadzwonił wcześniej to się dogadamy. Więc szczerze nie wiem po co jest robiona na siłę
@KwadratowyPomidor: jesteś głupia czy udajesz? Jak dochodzi paczka to zostaje na poczcie, a listonosz przynosi awizo. Dlatego nikt nie chce zamawiać nic większego przez pocztę. Czasami poczta przywozi większymi samochodami paczki i wtedy tak się składa wysyłają smsa. Najpierw się dowiedz jak to wygląda potem się wypowiadaj.
@homo_superior:

jesteś głupia czy udajesz? Jak dochodzi paczka to zostaje na poczcie a listonosz przynosi awizo. Dlatego nikt nie chce zamawiać nic większego przez pocztę. Czasami poczta przywozi większymi samochodami paczki i wtedy tak się składa wysyłają smsa. Najpierw się dowiedz jak to wygląda potem się wypowiadaj.


wtf ty tak serio? poczta przecież normalnie dowozi paczki (do 10kg) BO TO JEST POCZTA?

ty naprawdę myślisz że poczta tylko listy dowozi???
Nie wiem jak bardzo ograniczona intelektualnie jesteś ale polecam przeczytać jeszcze raz co napisałam. Listonosz nie przynosi paczek. Paczki przywozi kurier poczty polskiej


@homo_superior: przecież to wyraźnie napisałem

jedni listonosze roznoszą tylko listy i emerytury a inni (zmotoryzowani) paczki.


masz coś z głową?

ale nie zawsze


nie przywozi tylko jak mu się nie chce. to robota poczty żeby przywiozła ci paczkę, jak kurier

Wypad na czarną listę bo jesteś dnem intelektualnym.
Jak dochodzi paczka to zostaje na poczcie a listonosz przynosi awizo. Dlatego nikt nie chce zamawiać nic większego przez pocztę. Czasami poczta przywozi większymi samochodami paczki i wtedy tak się składa wysyłają smsa. Najpierw się dowiedz jak to wygląda potem się wypowiadaj.


@homo_superior: Listonosze roznoszą co najwyżej polecone (chyba że na wsi jest inaczej), jeśli polecony jest duży to nosi samo awizo. Paczki wożą kurierzy poczty. Sms wysyłają dzień przed dostawą
Pobierz
źródło: comment_ziZ2f3hEiRJvrUP1ZMfAYpqGokc1B1ek.jpg
@GreatDay: masz 100% racji. KEX to najgorszy. Takich sebów półdebili nie zatrudniają nigdzie indziej.

Mam za to dobre doświadczenia z GLS. Po pierwsze dostaję zawsze wcześniej maila z przewidywaną datą dostawy i z opcją zmiany przez neta daty i miejsca doręczenia. Bardzo mi się przydaje choćby możliwość przesunięcia daty dostawy - wybieram taki dzień, że mogę czekać.

Po drugie: pan zawsze dzwoni rano i ustala godzinę, o której podjedzie. Dzięki temu
@galonim: to też napisałam. Listonosz nie przynosi wszystkich paczek bo zwyczajnie nie ma jak się z tym zabrać dlatego nawet dla niewielkich pakunków czasami opłaca się bardziej zamówić kuriera niż tyrać na pocztę z awizo.
Co do smsa od kuriera poczty polskiej, nie mam teraz pewności ale są podane widełki czasowe w których paczka będzie dostarczona.
@Odczarowana: to, że napiszesz do sprzedawcy, żeby kurier zadzwonił wcześniej to nic nie da. Sprzedawca nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek z taką informacją.

Zamawiaj po prostu do paczkomatu albo do pracy. Jak się nie da do pracy to do kogoś kto wiesz, że będzie w domu.

No i tak przy okazji - kurier na liście przewozowym nie ma info co jest w paczce - ot kartka z listą paczek, które ma
@Lanc: Sprzedawca nie ma możliwości zrobienia czegokolwiek z taką informacją.

Sprzedawca ma możliwość ale za to płaci i pewnie nie będzie robił sobie kosztów. Jeśli zamawiający zapłaci za taką usługę to nie powinno być problemu

Co do smsa od kuriera poczty polskiej, nie mam teraz pewności ale są podane widełki czasowe w których paczka będzie dostarczona.


@homo_superior: nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_P90t2Hrab75lBy0ffLB4BuYYJl8oodzb.jpg