Wpis z mikrobloga

Gdy ktoś ze znajomych pyta mnie o #wykop - zawsze mówię, że to portal który agreguje treści z internetu, gdzie użytkownicy oceniają każdą z nich. Jeżeli dany artykuł czy filmik nie spodoba się znacznej większości użytkowników to nie ukazuje się na stronie głównej. Wszyscy wtedy pieją z zachwytu - cóż za wspaniała idea, jakie cudowne miejsce. Niestety.. coś sprawia, że poziom dodawanych znalezisk się zaniża z roku na rok. W moim odczuciu główne powody tego są dwa: 1. kolory nicków i ranking i 2. szerzenie propagandy.
Ludzie zaśmiecają wykopalisko rzeczami, które mogą wyjść na główną - a nie rzeczy, które są wartościowe/interesujące.
Wiele znalezisk wpada tam ze względu na obecne zawirowania geopolityczne, które mogą poruszyć kilku mireczków i zaczyna się wykopywanie na główną, do tego dojdzie propaganda szerzona przez grupy użytkowników walczących o pijar jakiejś partii lub przedsięwzięcia i na główną wpada "coś".
To jak nisko upadł poziom wykopu pokazuje niesamowite zainteresowanie tagiem #unknownews - wybaczcie za zawołanie, ale te niemalże 5 tysięcy użytkowników, obserwujących ten tag, to ludzie którzy szukają wartościowego contentu, a lądując na głównej spotykają głównie zażenowanie. Osobiście byłbym za wywaleniem koloru bordo w nickach, schowaniem/usunięciem rankingu + duży nacisk na wyszukiwanie grup mirków wzajemnie wykopuących swoje znaleziska w celach propagandowych (jedyna duża afera z tym związana - #aferabanhammera została ujawniona po donosie, a nie wynikała z analizy wykopów/zakopów).
No i coś musi pyknąć w mireczkach - to my odpowiadamy za to co trafia do wykopaliska - może warto raz na dzień czy dwa poszukać ciekawych treści i dodać do wykopaliska.

#oswiadczenie #zalesie #przemyslenia @wykop @moderacja
  • 59
  • Odpowiedz
@void1984: widzisz, sam bym się przeniósł, nawet jakiś czas temu założyłem tam konto, ale dla mnie tamtejszy interfejs jest "nieczytalny".
@zly_dzien: proszę cię, tylko nie "pijar"... Chodzi o o. Pijarów czy o PR? Wiem, że to drobna rzecz, jedno słowo, ale z drobnych rzeczy składa się życie i warto przykładać wagę do wypowiedzi. Fajnie wytłumaczone, polecam (poza dwoma ostatnimi, niepotrzebnymi akapitami zahaczającymi o politykę) - Link
  • Odpowiedz
@zly_dzien: szkoda, że nie wszedłeś w linka, który wysłałem, albo czytałeś niedokładnie.

To, że sporo osób artykułuje skrótowiec PR z jotą (jako [pi-jar]), da się po części wytłumaczyć. Niewykluczone, że tak mówiący mimowolnie odwołują się do artykulacji innych wyrazów, w których dochodzi do styku dwóch samogłosek, chociażby słowa klient (niem. Klient, fr. client, z łac. cliens, clientis ‘podopieczny możnego pana’). Otóż ów wyraz wymawia się z wyraźnym j jako [klijent], a
  • Odpowiedz
Niestety.. coś sprawia, że poziom dodawanych znalezisk się zaniża z roku na rok


@zly_dzien: wydaje ci się.

Już parę lat temu sięgnął dna i się nie podnosi. Mirko jeszcze ratowało poziom śmiesznymi obrazkami, ale propaganda i płynące z #!$%@? mózgowe (co widać chociaży po gloryfikowaniu wieśniackiego zachowania Pudziana) zagłuszyły nawet atencyjne wpisy typu "dziewczyna nie chce masować mi stóp #tfwnogf".
  • Odpowiedz
@zly_dzien: ja po prostu mówię że to portal zrzeszający hardą patolę skinheadów faszystów rasistów i mizoginów a to wszystko w możliwie prymitywnej formie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zly_dzien: grupa kilkunastu prawicowych spamerów wykopywała znaleziska na stronę główną przy pomocy botów, w ten sposób umieścili najprawdopodobniej kilkaset znalezisk - co zrobiła administracja? Ukarała ich banem na tydzień.

zawołaj @a__s - niech ci wytłumaczy dlaczego kara była tak żenująco niska
  • Odpowiedz
ja #!$%@?, jakie faje z was, czarnotagi #rozdajo, nsfw + *boners, kotki pieski inne #!$%@?, kto nie lubi to polityka, oraz aktualka czarno o inne #!$%@?. no ale po co czarnolisto, przeciez mozna na mirko #!$%@? wywoda, i krzuczec by wykop od nowa zbudowac...
  • Odpowiedz
za największy rak toczący wykp uważam "rozdajo". Przed snem przeglądam co tam w gorących i ostatnio takie combo, że na 6 pierwszych wpisów 4 to były rozdajo


@Wilier: jak można nie mieć rozdajo na czarnej liście? ()
raz że ewentualna wygrana jest mało prawdopodobna, to czy codziennie oglądanie tego badziewia jest warte zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych w skali roku?
  • Odpowiedz
@zly_dzien:

W moim odczuciu główne powody tego są dwa: 1. kolory nicków i ranking

Bzdura. W tym mitycznym starym wykopie, którego poziom szybował w chmurach też były kolorki i ranking. I co?

Osobiście byłbym za wywaleniem koloru bordo w nickach, schowaniem/usunięciem rankingu

Już widzę jak Michau usuwa najważniejszą funkcjonalność współczesnych społecznościówek, czyli grywalizację, bo random z internetów sobie wymyślił od czapy, że to podniesie poziom. Grywalizacja uzależnia, kreuje nawyki, zmienia serwis
  • Odpowiedz