Wpis z mikrobloga

Gdy ktoś ze znajomych pyta mnie o #wykop - zawsze mówię, że to portal który agreguje treści z internetu, gdzie użytkownicy oceniają każdą z nich. Jeżeli dany artykuł czy filmik nie spodoba się znacznej większości użytkowników to nie ukazuje się na stronie głównej. Wszyscy wtedy pieją z zachwytu - cóż za wspaniała idea, jakie cudowne miejsce. Niestety.. coś sprawia, że poziom dodawanych znalezisk się zaniża z roku na rok. W moim odczuciu główne powody tego są dwa: 1. kolory nicków i ranking i 2. szerzenie propagandy.
Ludzie zaśmiecają wykopalisko rzeczami, które mogą wyjść na główną - a nie rzeczy, które są wartościowe/interesujące.
Wiele znalezisk wpada tam ze względu na obecne zawirowania geopolityczne, które mogą poruszyć kilku mireczków i zaczyna się wykopywanie na główną, do tego dojdzie propaganda szerzona przez grupy użytkowników walczących o pijar jakiejś partii lub przedsięwzięcia i na główną wpada "coś".
To jak nisko upadł poziom wykopu pokazuje niesamowite zainteresowanie tagiem #unknownews - wybaczcie za zawołanie, ale te niemalże 5 tysięcy użytkowników, obserwujących ten tag, to ludzie którzy szukają wartościowego contentu, a lądując na głównej spotykają głównie zażenowanie. Osobiście byłbym za wywaleniem koloru bordo w nickach, schowaniem/usunięciem rankingu + duży nacisk na wyszukiwanie grup mirków wzajemnie wykopuących swoje znaleziska w celach propagandowych (jedyna duża afera z tym związana - #aferabanhammera została ujawniona po donosie, a nie wynikała z analizy wykopów/zakopów).
No i coś musi pyknąć w mireczkach - to my odpowiadamy za to co trafia do wykopaliska - może warto raz na dzień czy dwa poszukać ciekawych treści i dodać do wykopaliska.

#oswiadczenie #zalesie #przemyslenia @wykop @moderacja
  • 59
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Problemem jest to, że ludzie nie odwiedzają wykopaliska. Jak wartościowe rzeczy mają z niego wyjść skoro nikt ich nie wykopuje? Wystarczy 75-80 osób aby wykopać wartościowe znalezisko, a utykają z 20. Powiedz mi teraz dlaczego ludzie, którzy szukają wartościowego contentu są na tyle leniwi aby wejść w wykopalisko?
  • Odpowiedz
Powiedz mi teraz dlaczego ludzie, którzy szukają wartościowego contentu są na tyle leniwi aby wejść w wykopalisko?


@Old_Postman: Myślę, że spore znaczenie ma tam spam i duża liczba kiepski znalezisk. Sam często tam wchodzę, ale jak widzę 3 czy 4 duplikat dotyczący jakiejś politycznej czy rasowej sytuacji to człowiekowi się odechciewa dalej to przeglądać. Dlatego przywołałem tu tag unknownews - tam jeden mireczek siadał i poświęcał swój czas by pośród kiepskich
  • Odpowiedz
@zly_dzien: jak rejestrowałem swoje pierwsze konto w 2012r. to ludzie już narzekali jak to poziom spada itp. itd. Teraz też ludzie tak narzekają mimo że w 2012r. pojedyncze śmieszne obrazki czy memy na głównej były na porządku dziennym. Albo jakieś informatyczne newsy dla nerdów z których normalny człowiek i tak nic nie rozumiał.

Teraz główna jest nudna bo 2/3 znalezisk jest o uchodźcach, no ale akurat taka jest teraz sytuacja w
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Było dobrze, ale wykop został zalany przez lewackie trolle promujące PiS. Zdecydowanie wolę reddit-a, choc tu zaglądam ze względu na lokalne wpisy o Polsce i Wrocławiu.
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Najbardziej 'lubię' jak ktoś dodaje np. 10 gównoartykułów z onetu/wp pod rząd. O rządzie/biednych dzieciach/imigrantach, albo w ogóle jakieś tam #!$%@?. Co jakiś czas któryś wejdzie i bordo się robi. Treść zupełnie bezwartościowa, tzn. do jej przeczytania nikt nie potrzebuje wykopu.
  • Odpowiedz
@maciek_gi: problem w tym, że jeśli masz bordo to możesz dodawać więcej i częściej, więc jeżeli uda Ci się wbić odpowiedni lvl to zaczynasz zauważać, że na gówno-contencie łatwo wspinać się po rankingu i dodajesz tego więcej i więcej....
  • Odpowiedz
Kiedyś mi chodził po głowie taki pomysł, można powiedzieć że z joemonster czyli poczekalnia. Jak znalezisko uzyska mniej niż np 20 wykopów w ciągu 2 godziny przepada a jak uzyskać wtedy trafia na wykopalisko i dalej walczy o główną.


@WuDwaKa: I nic by się nie zmieniło, jak jest wykopywany spam polityczny i imigracyjny, tak dalej byłby wykopowywany. Reszta znalezisk miałaby nawet trudniej, bo wbrew pozorom te 20 wykopów w 2 godziny
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: W sumie to lepiej, że nie wiedział, co to Wykop, niż jakby wiedział, że to portal ze śmiesznymi obrazkami obrażający papieża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zly_dzien: Jak ktoś chce mieć taki Wykop, jak te kilka lat temu, czyli grafen, rok Linuksa, lek na raka, nowe rodzaje baterii i inne takie, to jak najbardziej się da - wystarczy zczarnolistować tagi #polityka, #neuropa, #4konserwy,
  • Odpowiedz
Pewnie mirko też się wlicza, bo nie sądzę, żebym nabił bordo na samych komentarzach, chociaż w sumie moje wpisy zbierają raptem po kilka plusów.


@kw401:
Użytkownik -> http://www.wykop.pl/ludzie/WujPiast/ zero dodanych znalezisk i 45 pozycja - ze względu na komentarze.
Użytkownik -> http://www.wykop.pl/ludzie/urma303/ podobnie.
Zgodnie z info które dotychczas przenikało mirko ma najmniejszy wpływ na rank. Najwięcej aktywność na głównej i wykopalisku,
  • Odpowiedz
@zly_dzien: Imho dobrym rozwiązaniem by było jedno z poniższych (w kolejności od najmniej radykalnego):
- zablokowanie zielonkom wstawiania i pisania w znaleziskach politycznych,
- zablokowanie zielonkom wstawiania znalezisk politycznych,
- usunięcie polityki z Wykopu.

Bardzo popieram niewliczanie polityki do rankingu.
  • Odpowiedz