Wpis z mikrobloga

Gdy ktoś ze znajomych pyta mnie o #wykop - zawsze mówię, że to portal który agreguje treści z internetu, gdzie użytkownicy oceniają każdą z nich. Jeżeli dany artykuł czy filmik nie spodoba się znacznej większości użytkowników to nie ukazuje się na stronie głównej. Wszyscy wtedy pieją z zachwytu - cóż za wspaniała idea, jakie cudowne miejsce. Niestety.. coś sprawia, że poziom dodawanych znalezisk się zaniża z roku na rok. W moim odczuciu główne powody tego są dwa: 1. kolory nicków i ranking i 2. szerzenie propagandy.
Ludzie zaśmiecają wykopalisko rzeczami, które mogą wyjść na główną - a nie rzeczy, które są wartościowe/interesujące.
Wiele znalezisk wpada tam ze względu na obecne zawirowania geopolityczne, które mogą poruszyć kilku mireczków i zaczyna się wykopywanie na główną, do tego dojdzie propaganda szerzona przez grupy użytkowników walczących o pijar jakiejś partii lub przedsięwzięcia i na główną wpada "coś".
To jak nisko upadł poziom wykopu pokazuje niesamowite zainteresowanie tagiem #unknownews - wybaczcie za zawołanie, ale te niemalże 5 tysięcy użytkowników, obserwujących ten tag, to ludzie którzy szukają wartościowego contentu, a lądując na głównej spotykają głównie zażenowanie. Osobiście byłbym za wywaleniem koloru bordo w nickach, schowaniem/usunięciem rankingu + duży nacisk na wyszukiwanie grup mirków wzajemnie wykopuących swoje znaleziska w celach propagandowych (jedyna duża afera z tym związana - #aferabanhammera została ujawniona po donosie, a nie wynikała z analizy wykopów/zakopów).
No i coś musi pyknąć w mireczkach - to my odpowiadamy za to co trafia do wykopaliska - może warto raz na dzień czy dwa poszukać ciekawych treści i dodać do wykopaliska.

#oswiadczenie #zalesie #przemyslenia @wykop @moderacja
  • 59
@zly_dzien: Kiedyś mi chodził po głowie taki pomysł, można powiedzieć że z joemonster czyli poczekalnia. Jak znalezisko uzyska mniej niż np 20 wykopów w ciągu 2 godziny przepada a jak uzyskać wtedy trafia na wykopalisko i dalej walczy o główną.
@zly_dzien: jak dla mnie powinno sie zrobic globalną czarna liste portali z których nie mozna dodac treści. I po prostu zabronić linkowac do takich gówien jak wpotylice, wyborcza, pch24, kresy.pl itd. Wykop to nieświadomie sterowane narzędzie propagandy kiedyś siedziałem tylko na wykopalisku i prowadziłem dyskusje pod ciekawymi znaleziskami a teraz potrafi wejsc na główna z płomieniem 4x duplikat o jakimś imigrancie. Dlatego tez #tylkomirko czekam tu ba powrót poziomu.
@Tryl: na wyborczej czasem dobre wywiady się pojawiają czy inne materiały. To raz. Dwa - wypok skupia w dużej mierze różnych frustratów:
- dziewczyny to #!$%@? bo dostałem friendzone, jeżdżą na erazmusy a później szukają ojca dobrego beta mireczka
-lewactwo chce zniszczyć kraj i zalać go uchodźcami którzy KRADNĄ NASZE KOBIETY
-Kiedys Polska to była potęgą, imperium lechickie, poland stronk husaria
-Wszyscy ludzie to debile a ja jestem wybitną elitarną jednostką,
@zly_dzien: popieram inicjatywę,
już nawet o grafenie i Tesli jakoś mniej znalezisk, a ciekawostki o kosmosie czy niesamowitych historiach to ze świeczką szukać, ciągle tylko bankier, rmf, geopolityka, pis, ustawy, beka z KODu, lis, kuźniar itp.
ale i tak za największy rak toczący wykp uważam "rozdajo". Przed snem przeglądam co tam w gorących i ostatnio takie combo, że na 6 pierwszych wpisów 4 to były rozdajo, (2 z CSa)
@zly_dzien: wywalenie bordo i rankingu nie przejdzie, rywalizacja, jest tym co napędza nie tylko wykop. Właścicieli z Niemczech nie obchodzi, kto, co i dlaczego wrzuca (generuje treści) tylko ile kliknięć jest w reklamy i ile sponsorzy płacą.
#!$%@? w was polskie robaki myślicie że coś znaczycie a jesteście tylko zerem bądź jedyną u kogoś w Microsoftowym Excelu