Wpis z mikrobloga

Wszystkie produkty które kupiłem na Aliexpress nie mają odpowiedników produkowanych w Polsce więc nie bardzo. No chyba, że państwo jest niezadowolone bo nie zapłaciłem VATu i cła.
@kravjec: @ropppson:
naprawdę uważacie że kupienie takiego samego produktu za 40zł zamiast za 10zł to wspieranie polskiej gospodarki? Gówno prawda to wspieranie #januszebiznesu.
10zł i tak jedzie do chin (bo ktoś musi na to zarobić),
a pozostałe 30zł mogę dać januszowi, albo kupić coś w polskim sklepie.

Niestety wspierając takich januszy którzy kupują za granicą (tam gdzie i ja mogę) jestem frajerem a nie osobą wspierającą polską gospodarkę. Co
@ahaw: w naturze masz takie wyolbrzymianie czy nauczyłeś się od kobiet? 40 zł a 10 zł to różnica pomiędzy 3,60 a 2,90 za cole 0,5L. Walisz jakimś populizmem i chinami a nie widzisz lokalnych zależności. Jak dasz takiemu januszowi zarobić, to on Twoich "piniendzy" nie zje ani dupy nie wytrze nimi. Za zarobione pieniądze pójdzie do Twoich rodziców i coś od nich kupi, lub kupi coś zrobione przez nich.( no chyba
@ropppson: Daruj sobie przytyki do mnie. Jestem pewien że stać cie na rzeczową dyskuję

Nie wiem o jakiej butelce coli #!$%@? bo nie było o tym mowy. Proponuje doczytać do czego odnosił się post w zdjęciu. Porównanie allegro i aliexpress i do tego się odnosiłem

Nie śledzę rynku chińskiego na allegro. Jednak jak kiedyś, chciałem kupić mikrokontroler (i pochodne) to cena na allegro wynosiła 2x tyle co aliexpress, oczywiście przesyłka z
40 zł a 10 zł to różnica pomiędzy 3,60 a 2,90 za cole 0,5L.


@ropppson: Nie kupujesz jednej butelki Coli miesięcznie. Jeśli przebitkę 70 groszy ma na każdym produkcie, a kupujesz 10 takich produktów dziennie, co drugi dzień, to w skali miesiąca masz 105 złotych "w plecy". Dla wielu osób to są duże pieniądze, które pozwolą opłacić rachunki albo wykupić dziecku obiady w szkole.

Za zarobione pieniądze pójdzie do Twoich rodziców