Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dałem się wy****** bez mydła.
Zamówiłem buty na allegro, myśląc - hej, ale przecena, tyle osób zamówiło- wpłaciłem hajs, bez konta na allegro, zadowolony z siebie, że w końcu dorwałem ten model.

Jednakże, okazało się, że gość w komentarzach ma negatywa o butach z Chin.
Oczywiście od razu po tym, przeczytałem "o mnie", że czas dostawy to 10-30 dni.
A najgorsze na końcu, urlop jegomościa pokrywa się z nowym rokiem Chińskim.
Wniosek oczywiście nasunął się sam, czeka aż Sara z Supermall wróci z urlopu.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5654011057

275zł, wzywam #prawokonsumenckie #pomocy #aliexpress #supermall #cebuladeals ()

Jak odzyskać hajs? Typ nie odbiera telefonu, na ostatni mail odpisał przedwczoraj.
  • 87
@Duzy_Kotlet: buhahaha .. uśmiałem się xD niecodziennie mam do czynienia z takim ignorantem. Masz inne oficjalne źródło:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/customs/customs_controls/counterfeit_piracy/commission_initiatives/index_en.htm

Wiesz że istnieje coś takiego jak prawo własności intelektualnej ??:> No chyba nie, ale jakbyś wiedział to właśnie sprowadzając podróbkę je łamiesz. Generalnie celnik, nawet nie musi być specem wystarczy, że myśli że istnieje podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej i już ta rzecz do ciebie nie trafi. Tym bardziej jeżeli sprowadziłeś na większą
@Maldo: jak nie płaciłeś kartą to musisz zgłosić to na policję. Później z nim będzie bawił się komornik. Ogólnie poczytaj sobie.. albo niech ci kotlet poszuka bo uświadamianie tego kloca zabrało 20 sekund, które mogłem wykorzystać na opisanie w jaki sposób masz to zrobić xD

powodzenia. da się odzyskać pieniądze tylko będzie to żmudniejsze, jakbyś miał zrobić charge back
@n00_: mi chodzi o Twoje pisanie bajek, żeby nie zamawiać z chin butów, bo ryzyko itd.
Autor tematu może jak najbardziej, niech narobi gówno burzę to sprzedawca jak najszybciej będzie chciał to załatwić polubownie.
@Duzy_Kotlet: chyba masz problem z rozumieniem pisma czytanego xD pisałem o podróbkach nieważne czy butów, czy telefonów czy innych towarów, chodzi mi niestwarzanie sytuacji kiedy dochodzi do naruszenia prawa własności intelektualnej, dlatego że się narażamy niepotrzebnie. Lepiej kupić jakiś chiński produkt, jakbym miał decydować się, oczywiście nigdy nie siedzimy w produkcie, to lepiej zanim zakupimy coś mieć pewność że rozpoznamy czy to podróbka, ale często na chińskich sklepach zdarza się że