Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dałem się wy****** bez mydła.
Zamówiłem buty na allegro, myśląc - hej, ale przecena, tyle osób zamówiło- wpłaciłem hajs, bez konta na allegro, zadowolony z siebie, że w końcu dorwałem ten model.

Jednakże, okazało się, że gość w komentarzach ma negatywa o butach z Chin.
Oczywiście od razu po tym, przeczytałem "o mnie", że czas dostawy to 10-30 dni.
A najgorsze na końcu, urlop jegomościa pokrywa się z nowym rokiem Chińskim.
Wniosek oczywiście nasunął się sam, czeka aż Sara z Supermall wróci z urlopu.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5654011057

275zł, wzywam #prawokonsumenckie #pomocy #aliexpress #supermall #cebuladeals ()

Jak odzyskać hajs? Typ nie odbiera telefonu, na ostatni mail odpisał przedwczoraj.
  • 87
  • Odpowiedz
@mayk: Dałeś się #!$%@?ć i byłeś na tyle głupi by płacić z góry to teraz czekaj. Jak go #!$%@? na Allegro to z Twoim szczęściem zablokują mu konto i nie będzie ani butów do zwrotu, ani hajsu za nie.
  • Odpowiedz
@valdo: ale koszt wysyłki zwrotu już ciąży na kupującym, o ile się nie myle? Wtedy sprzedający może zażądać przecież wysyłki zwrotnej na adres z Chin.
  • Odpowiedz
Wtedy sprzedający może zażądać przecież wysyłki zwrotnej na adres z Chin.


@raq195: Co? Nie ma takiej opcji. Towar wysyła to tego kto mu go sprzedał. To fakt, będzie jakieś 10 zł w plecy, ale to IMO mniejsza strata niż wywalenie 300 zł na chińskie airmaxy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@valdo: właśnie o to mi chodzi. Słyszałem o sprawie, gdzie sprzedający jako adres zwrotny podał adres zagraniczny, gdzie wysyłka zwrotna byłaby bardzo droga w stosunku do wartości wysyłanego przedmiotu. Stąd widzę tutaj taką podatność.
  • Odpowiedz
@n00_: ale on je kupił u Polaka i ten osobnik ma przyjąć od niego zwrot. Nie musi niczego wysyłać do Chin.
@raq195: gość nie ma prawa podać takiego adresu zwrotnego; jeśli to uczyni - otwierasz spór Allegro
@mayk: ja czasem zamawiam, ale mam tyle oleju w głowie by wiedzieć, że cena niższa o 50% w stosunku do sklepowej, to niekoniecznie jest "mega promocja" ( ͡°
  • Odpowiedz
@mayk: czy ja wiem, czy się dałeś wyruchać. Podobne (tylko inny kolor) widzę na ali za 100$. Ogólnie bardzo ładne :)
@valdo: ale na co się powołać, że "nie ma prawa"? Jeśli działalność ma zarejestrowaną za granicą, a na dodatek wysyłka również zza granicy.
  • Odpowiedz
@Zsan: mogę prosić o więcej szczegółów?
@valdo: w mojej głowie ułożyło się usprawiedliwienie, niedawno miały reedycję, stąd łatwo było mi wytłumaczyć taką cenę.
  • Odpowiedz
@raq195: Sara ma je w swoim katalogu, na bank gość dowalił niezłą marżę.
Pewnie patrzysz na model HIGH, on jest droższy.
  • Odpowiedz