Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dałem się wy****** bez mydła.
Zamówiłem buty na allegro, myśląc - hej, ale przecena, tyle osób zamówiło- wpłaciłem hajs, bez konta na allegro, zadowolony z siebie, że w końcu dorwałem ten model.

Jednakże, okazało się, że gość w komentarzach ma negatywa o butach z Chin.
Oczywiście od razu po tym, przeczytałem "o mnie", że czas dostawy to 10-30 dni.
A najgorsze na końcu, urlop jegomościa pokrywa się z nowym rokiem Chińskim.
Wniosek oczywiście nasunął się sam, czeka aż Sara z Supermall wróci z urlopu.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5654011057

275zł, wzywam #prawokonsumenckie #pomocy #aliexpress #supermall #cebuladeals ()

Jak odzyskać hajs? Typ nie odbiera telefonu, na ostatni mail odpisał przedwczoraj.
  • 87
Dziękuję wszystkim za pomoc, nawet @n00_, chociaz nie ukrywam, że mógłby zmienić formę wypowiedzi.
Jadę na policję, a nóż widelec coś się uda. Będę apdejtował.
@Nie_chcem_ale_muszem: #!$%@? waćpan. Za pośrednictwem portalu Allegro zawierasz umowę kupna z osoba posiadającą konto w tym serwisie. Na tej podstawie to on jest sprzedającym i nie ma mowy o innej interpretacji, bo Allegro nie zezwala na pośrednictwo. Dlatego też kupujący może sobie na aukcji pisać regulaminy jakie tylko zechce, ale w świetle prawa są one #!$%@? warte.
@n00_: bajki piszesz, nigdy nie słyszałem, że ktoś miał problem z podróbkami zamówionymi z chin. Pewnie sam nie zmawiać z chin i masz bul dupy, że 2 razy więcej musisz w PL płacić.
@valdo: Regulamin Allegro nie jest nadrzędny wobec prawa w Polsce :) Oczywiscie - to jest niezgodne z regulaminem Allegro i mogą mu zablokować konto. To wszystko. W swietle prawa - on jest posrednikiem - on organizuje zakup w imieniu kupującego. Dlatego też płaci podatek dochodowy jedynie od różnicy w cenie - czyli swojej prowizji oraz nie wystawia faktury za zakup - jedynie na kwote swojej prowizji. Przeczytaj czym jest posrednictwo w
@Nie_chcem_ale_muszem: Oczywiście, że nie jest nadrzędnym. Ale jasno określa to, że osoba wystawiająca przedmiot na Allegro jest sprzedawcą, a nie pośrednikiem.

Co za tym idzie kupujący w razie draki może dostać zwrot pieniędzy z POK. Choć myślę, że to nie będzie koniecznie, bo jeśli jeszcze chce trochę pojanuszować na allegro to zwróci kasę bez gadania.

Poza tym zawsze można gościa zwyczajnie zgłosić na policję jako oszusta.
@valdo: Mnie kiedys tez ktos zgłosil na policję. Nie januszowałem z chin tylko zwyczajnie sprzedałem swój używany telefon. Gosc sie pruł, że był kiedys zalany. Przyjechała policja, wręczyła mi jakis dokumencik, żeby sie stawic u nich o tej i o tej. Złożyłem zeznania i sprawa poszła w zapomnienie. POK to fikcja :)
@mayk: Zgłoś do celnego, że taki gość prawdopodobnie sprowadza lewe buty. Sprawdzą Twoją paczke i mu zrobią koło dupy. Tylko pamiętaj, żeby im powiedzieć, że kupiłeś w celu sprawdzenia legalności towaru.
@valdo: @Nie_chcem_ale_muszem: @Duzy_Kotlet: @moby22:
a) Policja powiedziała, że bez butów nie mają jak ruszyć - iść do banku cofnąć przelew.
b) mail do allegro poszedł
c) bank oszusta został poinformowany o procederze

Z forum prawnego wyczytałem, że to typ jest sprzedającym i zawiera umowy według regulaminu allegro.

Pieniądze do odzyskania, ale po jakim czasie...( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mayk: nie możesz anulować płatności w swoim banku /payu? Jeśli on ich jeszcze fizycznie nie ma to telefonicznie powinni anulować taki przelew
@mayk: Wołam @allegro_pl choć i tak nic nie zrobią. Właśnie dlatego już od dawna prawie nic tam nie kupuję, a już szczególnie rzeczy, które mogą być podróbkami, bo pewnie będą. Takich aukcji jest pełno, allegro z tym nic nie robi, a z Chin to ja sobie mogę sama zamówić.