Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, dałem się wy****** bez mydła.
Zamówiłem buty na allegro, myśląc - hej, ale przecena, tyle osób zamówiło- wpłaciłem hajs, bez konta na allegro, zadowolony z siebie, że w końcu dorwałem ten model.

Jednakże, okazało się, że gość w komentarzach ma negatywa o butach z Chin.
Oczywiście od razu po tym, przeczytałem "o mnie", że czas dostawy to 10-30 dni.
A najgorsze na końcu, urlop jegomościa pokrywa się z nowym rokiem Chińskim.
Wniosek oczywiście nasunął się sam, czeka aż Sara z Supermall wróci z urlopu.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5654011057

275zł, wzywam #prawokonsumenckie #pomocy #aliexpress #supermall #cebuladeals ()

Jak odzyskać hajs? Typ nie odbiera telefonu, na ostatni mail odpisał przedwczoraj.
  • 87
  • Odpowiedz
@mayk: Niestety, ale zawsze trzeba dokładnie przeczytać opis aukcji. Także tzw. zakładkę "o mnie", też komentarze kupujących Mnie, na początku, zastanowiłoby, czemu sprzedawca ze 100% pozytywów, ma tylko 4,2 w czasie realizacji zamówienia. W tym przypadku, to jedynie możesz mieć tylko pretensje do swojego lenistwa. W zakładce ''o mnie'' Janusz dokładnie opisał jak to wszystko przebiega.Cierpliwie poczekasz, buty otrzymasz. Zamiast zamówić samemu je u Sary za 40 $, to zapłacisz
  • Odpowiedz
@Zsan: widzisz, człowiek uczy się całe życie :) dziękuję, nawet nie wiedziałem, że w takich przypadkach postępowanie jest takie proste
  • Odpowiedz
@demoos: musisz wybrać buty z katalogu i wysłać jej na maila.

@Bij00u: zwróć proszę uwagę, że zakładka o mnie nie mówi nic o Chinach. Dziwi mnie, że bronisz gościa. Jakby napisał, że sprowadza z Chin (jak robią niektórzy) - to nawet bym się nie zainteresował.
  • Odpowiedz
@raq195: Tak, na pewno Janusz z Allegro ma działalność w Chinach :D
Poza tym musi mieć polski adres podany w Allegro i na ten adres powinien być kierowany zwrot.
Podeprzeć się można regulaminem Allegro.
  • Odpowiedz
@mayk: @valdo: @xylorinn: @demoos: @piekarSOAD: toż to normalnie podróbki z alie... nawet teksty się pokrywają !!!

Zdjęcia przedstawione w aukcji mogą odbiegać od rzeczywistego wyglądu przedmiotu ( wynika to z odmiennej kalibracji różnych monitorów).

Towar zwracany należy przesłać tylko i wyłącznie na adres podany przez nas po
  • Odpowiedz
@mayk: ty masz problem z czytaniem widzę xD

koleś wypina się na takich już w pierwszym pod punkcię , twierdząc że on nic ci nie sprzedaje tylko organizuje dostawe :P

1. Zajmujemy się organizowaniem zakupu towarów i usług w kraju ich producenta lub sklepach zagranicznych, za > pośrednictwem Internetu. Oferta jest skierowana do osób indywidualnych i firm. Wszystkie informacje zawarte aukcji, odnoszące się do produktów (łącznie z cenami), nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu
  • Odpowiedz
@mayk: skisłem buhahahaxD dowalą ci vat i cło .. za podróbki ;] ana lotnisku jeszcze możesz dostać z 5k mandatu za wwożenie podróbek do kraju. hahahahaxD

koleś jedyna opcja teraz dla ciebie to zgłoszenie tego na policję, i z świstkiem iść do banku żeby zrobili charge back.!!!

ale pisz swoje.. pośmiejemy się jak wrzucisz następny #zaldupesciska bo nie słuchałeś mądrzejszego xD
  • Odpowiedz
@mayk: ''Zajmujemy się organizowaniem zakupu towarów i usług w kraju ich producenta lub sklepach zagranicznych, za pośrednictwem Internetu.'' Gdzie jest produkowana większość butów? W jakim kraju producenta kwitnie e-handel? Nie będzie pisał z Chin, bo to równie dobrze może być z ich prowincji autonomicznych Honkongu, Tajwanu, Macau.
  • Odpowiedz
@Bij00u: tak naprawdę to ty też możesz umoczyć na podróbkach xD wystarczy że celnik otworzy i będzie w stanie rozpoznać oryginały to nie dość że grzywna cie czeka to i butów nigdy nie zobaczysz. dlatego warto jednak kupować od sprzedawców gdzie jasno deklarują o oryginalności dodatkowo żadnych wpisów typu że może się różnić na zdjęciu bo masz zły monitor xD
  • Odpowiedz
@demoos: Sara ma teraz urlop. Niedawno wysłałam jej zapytanie dotyczące siostrzanego modelu tych butów. Odpisała, że kosztują 39$. A ile dokładnie te kosztują to nie wiem - 40 to tylko wartość szacunkowa.
  • Odpowiedz