Wpis z mikrobloga

#programowanie #cpp

chcę zrobić kurs programowania w C++ od laików po zaawansowane tematy (w tym włącznie c++11/14/17) ale w troszkę innej formie niż uczą czy na uczelniach czy w kursach wszelakich innych.

ktoś byłby zainteresowany?

Tutaj roboczy skrócony spis treści
http://pastebin.com/q1nW7kce
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

napisanie kursu na podstawie dokumentacji i książek jest proste


@CzasNaPopcorn: Absolutnie się nie zgodzę (co właśnie widać po wynikach wyszukiwania i po milionie zapytań "od czego zacząć?", "z czego się uczyć?", które ciągle wracają, a na które zazwyczaj ludzie odpowiadają, odsyłając do książek). Większość kursów ma pewne elementy dobrze wyjaśnione, a inne już gorzej. Bardzo ciężko o jeden, porządnie napisany i aktualny.

Twój pomysł jest całkiem sensowny, nie powiem, ale
  • Odpowiedz
@bambosze_babuni: jeżeli kolega lubi programować i jest zaprzyjaźniony z inzynierią oprogramowania to może relacjonować jeden z aktualnie budowanych projektów, zawężając funkcjonalność i tym samym eliminując szum informacyjny. Dodatkową pracą byłoby wtedy jedynie opisanie pewnych struktur, wykorzystanych metod czy samego języka i paradygmatu, co z pewnością byłoby mniej kosztowne niż pisanie z osobna kursu.

Jeszcze uściślając - ja nie neguję chęci stworzenia, motywacji i celu przyświecającego koledze - neguję rodzaj i
  • Odpowiedz
@bambosze_babuni: jeszcze kontynuując:

...osoba uzyskała odpowiedź skąd.

Dla takich osób nie warto pisać obszernego kursu, zresztą tych kursów jest od groma - i jak by nie napisał "teorii" kolega @fasadin to ona zginie, utknie gdzieś w kolejce kursów i poradników, oczekującej na swój finisz przed kolejnymi ignorantami od "od czego zacząć".
Materiał (pomysł), o którym wspomniałem - jeżeli zostanie solidnie opisany i jego konstrukcja będzie opierała się o produkcje
  • Odpowiedz
@lionbest: ok będę wolał gdy zaczną się te tematy
@CzasNaPopcorn: skoro jest tyle tych kursów to pokaż mi jeden który jest po polsku i zaczyna od obiektowości w C++
jakbyś czytał uważnie to wiedziałbyś, że to jest tylko szkic. Po drugie w tym szkicu jest napisane, że dużo rzeczy będę upraszczał a niekiedy delikatnie naginał prawdę ;) początkujacemu szczegółowe informacje na sam początek nie sa do niczego potrzebne
  • Odpowiedz
@lukasz1985m: > a OOP z funkcjami wirtualnymi, (wielo)dziedziczeniem i wszystkimi jego niuansami w C++ należy niewątpliwie do tematów najtrudniejszych

oj mylisz sie. To sa nadal podstawy to co tutaj piszesz. Tu nie ma trudnych rzeczy. vtable masz w kazdym jezyku ktory wykorzystuje funkcje wirtualne. A te rzeczy to jakbys sprawdzil spis tresci sa na samym koncu...
  • Odpowiedz
@CzasNaPopcorn: no ok i ktore zaczyna od obiektowosci? Bo to wlasnie pisze, ze ten kurs bedzie inny bo zaczyna od OOP. Wiec nadal nie pokazales mi ani jednego kursu ktory zaczyna od obiektowosci.

nie mam zadnego projektu ktorym moglbym sie pochwalic. moge jedynie dac Ci linka na forum programistycznym ktorym sie udzielam ;)
  • Odpowiedz
@fasadin: nie trzeba, pisz ten kurs - to w końcu Twoja decyzja i Twój materiał :) ja starałem się przekonać Cię do innego pomysłu, dałem przykład jak mogłaby wyglądać inna forma przekazania wiedzy i rzuciłem kilka haseł i opisów z tym związanych - nic więcej nie zdziałam i nie przekonam Cię :)
pozostaje mi tylko życzyć powodzenia, więc łap plusa i powodzenia (òóˇ)
  • Odpowiedz