Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
Potrzebuje dla przedstawiciela telefon/smartfon, który umożliwia nagrywanie rozmów (chodzi o to, żeby mógł sobie nagrać składane zamówienie i potem na spokojnie odsłuchać).
Możecie cos polecić?
Czy jakis Samsung na Androidzie posiada taka opcję? Czy jest jakiś soft, który defaultowo włączałby rejestrowanie?

#pomocy #telefony #android
  • 17
@CaravelleT3: W ACR można ustawić, żeby nagrywany był dźwięk tylko z mikrofonu. Jest to półśrodek (bo wiadomo jak to czasem bywa z zamówieniami, przedstawiciel musiałby wszystko powtarzać jeśli klient coś dopowie), ale jest to wtedy całkowicie legalne.
@Czipsu: @CaravelleT3: Dziękuję! Klienci wiedzą, że ich zamówienia są nagrywane. Do tej pory dziewucha używa jakiejś starej Nokii, bo długo broniła się przed zmianą, ale jej telefon już dogorywa i po prostu musi dostać coś nowego.
Jeszcze jedno: w ACR zobaczyłem opcję automatycznego mailingu. To znaczy, że po zakończeniu rozmowy plik może być automatycznie wysłany?

I drugie: Producent apki zaznacza, że nie wszystkie telefony mogą być obsługiwane przez apkę. Możecie
@PuchatyKuba: Ja jeszcze się nie spotkałem, żeby ACR nie działał, a korzystałem z tego na ~10 telefonach (od samsungów, przez sony, aż po różne chińczyki typu doogee czy lenovo).
Tak, aplikacja może wysyłać nagrania na maila albo do chmury (Google, Dropbox, One Drive, a nawet FTP).
@dzieju41: no chyba raczej nie

Jednocześnie, na gruncie prawa cywilnego – potajemne nagrywanie stanowi o naruszeniu dóbr osobistych określonych w art. 23 kodeksu cywilnego, obejmujących prawo do swobody wypowiedzi, wyboru rozmówcy i tajemnicy rozmowy – i  które może skutkować koniecznością zapłaty zadośćuczynienia osobie nagrywanej (jeśli zdecyduje się ona wystąpić na drogę sądową). Tym samym, nagrywanie drugiej osoby bez jej wiedzy wiąże się z odpowiedzialnością zarówno karną, jak również cywilną (a dokładniej
@CaravelleT3: "...Jeśli zdecyduje się...", jak ma się zdecydować o wystąpieniu na drogę sądową skoro o nagrywaniu nie wie, gość chce nagrywać zamówienia by mu nie umknęły a nie bawić się w szpiega i szantażystę.