Wpis z mikrobloga

Niby kończę 5 semestr, niby inżynier się zbliża, ale...
uczę się rzeczy, które ani trochę mnie nie interesują, żeby skończyć kierunek, z którym nie wiążę przyszłości.
Czo robić (´ `)


Właściwie to ciężko nawet jest wiązać przyszłość z tym kierunkiem. Weźmy na przykład taki mikroskop - rzecz jakże powszechna w zastosowaniach okołomedycznych. Na IB uczymy się trochę programować, trochę obwodów, trochę konstrukcji, trochę optyki. Ale do napisania oprogramowania pracodawca weźmie wprawionego programistę, do skonstruowania mikroskopu - ludzi z wykształceniem w kierunku elektroniki, może nawet mechatroniki, zaś optyką do tego urządzenia zajmie się absolwent optyki. Nikt nie zainteresuje się absolwentem IB, który umie "wszystkiego po trochu" - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Prosta zasada.

Czy ktoś tutaj skończył #inzynieriabiomedyczna #bioinzynieria i ma pracę z tym związaną?

#gorzkiezale #studbaza #studbazaproblems #pwr trochę #kiciochpyta
  • 19
  • Odpowiedz
@Chacha: nawet tej pracy mi się tak właściwie nie chce kończyć i bronić. zrobię to tylko dla samego faktu, że szkoda by było stracić te lata bez papierka. ale tym papierkiem i tak będę sobie mógł tyłek podetrzeć.
  • Odpowiedz
@Chacha: Ja byłem na 3 roku czegoś co mnie kompletnie nie interesuje i z czym również nie wiążę przyszłości (energetyka here). Obecnie robie szkołę muzyczną, szkołę produkcji muzycznej i pracuje sobie w zrobionym przez siebie studio. Nareszcie coś przynosi ogromną satysfakcję i Tobie Mirku też polecam robienie czegoś co jest dla Ciebie sensowne i związane z Twoją pasją
  • Odpowiedz
@Chacha: Ja akurat konstruowałem urządzenie, więc bardziej od strony praktycznej praca. Tylko zostało mi teraz to opisać w części pisemnej i za to już nie mogę się od roku prawie zabrać na poważnie.
  • Odpowiedz
@Kokon89: Politechnika Wrocławska
@smieszko_pierwszy: Tak, na szczęście magistra można dowolnie wybrać :)
@zarsthor: Rozsądek każe mi skończyć te studia, bo jednak świadectwo ukończenia studiów na politechnice może mi się przydać przy szukaniu poważniejszej pracy, nie jest to tak odległe jak energetyka i muzyka. No ale motywacja minus milion ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chacha: skończyłam te same studia tylko na PG (inzynier). Radziłabym Ci dokończyć, żeby mieć inzyniera a w międzyczasie pracować - nie musiz koniecznie iścna magisterkę ;) ja żałuję bardzo, bo pseudo-informatyczne studia, na które się wybrałam zaocznie - bo studiuję - są jedynie pochłaniaczem pieniędzy i łechtaniem po brzuszkach profesorów bez wiedzy praktycznej...
Po inzynierce weź jakąś super - duper podyplomówkę i da Ci to więcej niż studia ogólne ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@kawaiimaid666: a gdzie studiujesz i który rok? Mi się jeszcze do końca II roku w miarę podobał :D na pierwszym to co to za planów ja nie miałam, ze doktorat tu zrobię i w ogóle :D
  • Odpowiedz
@Chacha: utp w bydzi, doktoratu to nie. Pierwszy semestr, skonczylam juz licencjat z informatyki. Podoba mi sie to, ze juz na pierwszym semestrze mam jakies konkrety, badanie ekg, macanie trupow, cwiczenia z chemii gdzie wszystko sie samemu robi, czyli odwrotnie jak w licbazie. Jeszcze nie zabili moich ambicji i checi do zycia.
  • Odpowiedz
@Chacha: @Chacha: @kawaiimaid666: To ja może z innej strony, jestem absolwentem IB w Gliwicach i pracuję w zawodzie. W trakcie magisterki zacząłem rozsyłać CV bo potrzebna była kasa, w sumie dostałem 3 czy 4 oferty pracy w zawodzie, wybrałem najlepszą z nich i tak mnie pochłonęła, że magisterki już 5 lat nie potrafię skończyć :P.
Pracuje jako serwisant aparatury medycznej dla dystrybutora pewnego giganta i ciężko mi wyobrazić bym
  • Odpowiedz