Wpis z mikrobloga

Jak to jest z Intrum Justitia?
Płacić czy nie? Naciągacze czy już legitna firma?
Kiedyś dostałem mandat w MPK za brat biletu. (Znalazłem jakieś wezwanie do zapłaty z datą 18-09-2014).
Przyszedł mi dzisiaj list z datą nadania 14-01-2016
Propozycja porozumienia w sprawie [NRsprawy]
Kwota zadłużenia na dzień 2016-01-14 362,00 PLN
Kwota wpłaty uwierzytelniającej 72,40 PLN
I uwaga: Ostateczny termin wpłaty 2016-01-21(!!!)

Jest napisane, że moja sprawa zostałą wytypowana do udziału w programie ratalnym (eneduerikefake dzisiaj borysszyc na raty? O.o)

Płacić czy mieć to w poważaniu?
#prawo #mpk #intrumjustitia
  • 15
  • Odpowiedz
@ripp1337: Tak więc właśnie mnie to dziwi. Czytałem i słyszałem, że Intrum Justitia to zwykli naciągacze i mogą jedynie straszyć. A wolałbym nie wylądować w sądzie przez 300zł.
  • Odpowiedz
@ripp1337: A co go obchodzi co MPK zrobiło z długiem? On jest dłużnikiem MPK i to im powinien zapłacić.

Kiedy miałem dług u Allegro, które sprzedało go do Intrum, które naliczyło setki dodatkowych opłat, zapłaciłem tylko kwotę, którą byłem dłużny na konto Allegro, a Intrum kazałem się odwalić. Ostatecznie kazali mi przysłać potwierdzenie zwrotu kasy, na co im odpowiedziałem, że nic im nie jestem winien i niczego nie będę im przysyłał.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: jezeli zostałeś poinformowany o przelewie wierzytelnosci to spłata do dawnego wierzyciela nie sprawia ze spłaciłeś dług (inna sprawa, ze dawny wierzyciel i tak przekaże te kwoty nowemu). Natomiast cieżko powiedzieć jakie to inne należności sobie firma windykacyjna nalicza. Z reguły przy takich umowach przelewu jest zaznaczone, ze nowy wierzyciel nie moze sobie naliczać jakichś swoich opłat (oczywiscie koszty sadowe i/lub komornicze to co innego).
  • Odpowiedz
@borysszyc: Skontaktuj się z MPK w celu wyjaśnienia, czy na pewno sprzedali wierzytelność. Jeśli tak - a już zostałeś o tym poinformowany, możesz mieć tylko wątpliwości - to MPK już nie ma z tym nic wspólnego i w całości sprawę musisz załatwić z Intrum. Jeśli kupili oni dług, to mają prawo go egzekwować i prędzej czy później znajdziesz sądowy nakaz zapłaty w swojej skrzynce.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy ktos tu jeszcze odpisze, ale sprawa podobna do tych wyzej jak nie taka sama, mianowicie mialem dług 30zł na allegro i poprostu zapomnialem, nie logowalem sie przez ten czas ani na konto ani na allegro.

Teraz widze mam chyba 20 meili od firmy intrum w kazdej zastraszaja o spłacie długu, połaczen nieodebranych mam chyba 100 od nich.

No ale dobra, moge zrozumiec ze jakas "firemka" odkupuje dlugi i zarabia
  • Odpowiedz