Wpis z mikrobloga

Po obejrzeniu Marsjanina jestem już pewna, że szara taśma klejąca to kosmiczna technologia! Roztrzaskałeś sobie szybę w hełmie kosmicznym? Użyj szarej taśmy. Ekspolozja rozerwała twoją bazę na Marsie? Użyj szarej taśmy (i folii malarskiej). Dobrze, że Matt Damon miał ją ze sobą, uff...


#film #ogladajzwykopem #marsjanin
U.....a - Po obejrzeniu Marsjanina jestem już pewna, że szara taśma klejąca to kosmic...

źródło: comment_OozUUc8jNQuXhYbskei2WNQafMwvcqPR.jpg

Pobierz
  • 177
@UndaMarina:

After bouncing around inside the blown-away decompression chamber, Watney’s faceplate cracks. He covers the hole in the glass with duct tape and dashes—outside—to the safety of the rover. “Duct tape probably would not work,” says Richardson. “In the book, [Weir] says that he had a patch kit with some special material and adhesive,” in addition to the duct tape.


But Burger thinks Watney would have a chance. “You don’t need
@UndaMarina: w książce Watney używał specjalnej żywicy do uszczelniania skafandra (która szybko my się kończyła), a rozwalona śluza była naprawiona zapasowym pokryciem HABa który był wykonany z chyba tworzywa węglowego. Tak to pamiętam, ale książkę pożyczyłem i nie mam jak sprawdzić.
Przed obejrzeniem filmu przeczytałem książkę i muszę powiedzieć że dużo scen w filmie było uproszczonych dla przeciętnego amerykańskiego zjadacza burgerów lub zwyczajnie spieprzonych