Wpis z mikrobloga

Po obejrzeniu Marsjanina jestem już pewna, że szara taśma klejąca to kosmiczna technologia! Roztrzaskałeś sobie szybę w hełmie kosmicznym? Użyj szarej taśmy. Ekspolozja rozerwała twoją bazę na Marsie? Użyj szarej taśmy (i folii malarskiej). Dobrze, że Matt Damon miał ją ze sobą, uff...


#film #ogladajzwykopem #marsjanin
Pobierz
źródło: comment_OozUUc8jNQuXhYbskei2WNQafMwvcqPR.jpg
  • 177
@UndaMarina: Jakich dowodów od społeczności Mirko oczekujesz? Nie wiem czy Cię to zadowoli ale poczytaj ten artykuł... Szara taśma pomogła astronautom w ekstremalnych warunkach nie jeden raz:-P
www.universetoday.com/13794/the-best-engineering-tool-in-space-duct-tape/

Nie chcę Cię oceniać bo Cię nie znam, ale najśmieszniejsze w tym wątku jest to, że brniesz w zawarte, mimo że wiele osób przekonuje Cię, że."prawdziwa szara taśma" tak właśnie działa i można nią uszczelnić pęknięcia nawet w warunkach ekstremalnych.
Ciekaw jestem, czy
@Vir00z: osobiście obstawiłabym jednak, że na chwilę nie można udowodnić, że szara taśma klejąca jest w stanie uszczelnić gładką powierzchnię szyby hełmu kosmicznego w warunkach marsjańskich, na tyle długo, żeby jego użytkownik mógł pokonać dystans, jaki pokonał w filmie Matt Damon. Zwyczajne dywagacje, czy też pieprzenie w internecie - nazwij to jak chcesz. Ot, Marsjanin poprawił mi humor, choć nie spodziewałam się komedii, po fakcie robię sobie śmieszkowy wpis a wy
@UndaMarina: Też jestem trochę rozczarowany tym filmem, reżyser poświęcił tak dużo na objaśnienie naukowych metod po czym stosuję tricki rodem z kreskówki strusia pędziwiatra. Już dawno zostało by z niego gotowane mięcho (woda w takim ciśnieniu wrze). Mnie najbardziej rozwalił moment gdy różnica ciśnień doprowadza do eksplozji jego bazy ( specjalny materiał drze się bardzo łatwo) ale to nie przeszkadza mu w naprawie tego folia i taśmą. Gdzie folia zachowuję się
@UndaMarina: Sprawa wygląda tak, że właśnie przez oglądanie różnego rodzaju filmów sf wyrobiłeś sobie błędne przekonanie, a teraz trafiłeś na coś co ma pewne podstawy do bycia w miarę realistyczną wizją. Twoje przekonanie dotyczy tego jak bardzo zabójcza jest "próżnia". W filmach jak ktoś wypadnie ze śluzy to zaraz zamarza, a chwilę potem wybucha. Albo na odwrót - to zależy od fantazji reżysera. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Próżnia nie wyssie Cię