Wpis z mikrobloga

@UndaMarina: Ech kobieto...
Wąż od filtra powietrza mi się kiedyś rozwalił, poprzecierał itp.
Nówka najtańsza jaką znalazłem to koszt 360 złotych.
Skleiłem więc taśmą i działa, jeżdżę tak dwa lata.
Szara taśma do klejenia to największy wynalazek w historii ludzkości.
  • Odpowiedz
@Slonx: czyli stawiasz znak równości pomiędzy zaklejeniem pękniętego węża w samochodzie i naprawą roztrzaskanego hełmu na obcej planecie.
ps. te przytyki nt. płci to możesz prawić znajomym kobietom. Tutaj upraszam o zachowanie kultury.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: A nie jesteś kobietą? To kim?
Wybacz, nic złego na myśli nie miałem, nie wiem, czemu cię to tak dotknęło.

Rozumiem, że w tym hełmie ważna była szczelność, tak? W wężu też, dlatego je zrównuję.
  • Odpowiedz
@Slonx: rozumiem, że warunki które przedstawiono w wzmiankowanej scenie (powierzchnia Marsa, pęknięta, zakurzona szyba), są dokładnie takie same jak pod maską twojego samochodu.
@Polanin: hmmm... mogę prosić więcej informacji? Bo ja widzę faceta, który przykleja taśmę do samolotu pozostającego w bezruchu, być może w jakiś celach technicznych lub tymczasowo zabezpieczających.
@Mirczan: ja natomiast nie toleruję chamów. Nie umiesz się kulturalnie wypowiadać, to znikaj. Ciach!
  • Odpowiedz
@UndaMarina: nie bierzesz pod uwage jednej rzeczy. Na powierzchni Marsa jest normalna atmosfera, bardziej rozrzedzona niż ziemska, ale jest. To nie próżnia. W wielu sytuacjach taka taśma spokojnie by się sprawdziła.
O tym, że ta taśma to uproszczenie na potrzeby filmu wersji z materiałem i żywicą już inni pisali.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: znalezione w necie :

According to 3M's specifications, all of their duct tape products adhesives have at least 55oz./in. of peel strength. Astronaut's EVA suits are pressurized to between 4 and 5 PSI. For 2-inch wide tape, cracks and gaps smaller than 3/4 square inches (smaller than a US nickel), should be seal-able with duct-tape.

Cloth-backed duct tape would likely leak gas through the tape, though the adhesive would
  • Odpowiedz
@UndaMarina: xDDDD Jakby se strój owinął tasmą kaptonową to byś powiedziała że 'trolololololo żółtą tasmą sie owinął a w kosmosie słońce takie palące i tą tasme by stopiło trolololo' gdzieś w filmie było pokazane, że to tasma srebrna z walmartu za 50c? Może polimer użyty do jej wykonania jest przeznaczony do takich zastosowań, bo pozwalaja na to jego właściwości? A co jesli taka tasma już istnieje TAŚMA?
  • Odpowiedz