Wpis z mikrobloga

@saint: nie wolno dla nikogo pracować nigdy za darmo. Nawet dla niepełnosprawnych samotnych matek. Pomożesz 5, 10 razy za darmo, a za jedenastym nie będziesz mógł, nie będzie Ci się chciało, nie będziesz już mógł zafundować darmowej roboty i wszystkie Twoje poprzednie uczynki pójdą w niepamięć. Nie ma darmowej pracy. Nigdy i dla nikogo (nie obejmuje najbliżej rodziny typu: żona, dzieci, rodzice).
  • Odpowiedz
@Myrcin-: po czym tak wywnioskowałeś? Nie wykonuję darmowej pracy osobom, które tego nie doceniacie. I tak, oczywiście, że liczę na podziękowanie, bo inaczej uważam to za brak szacunku. Sorry, nie jestem Matką Teresą, żeby pracować w zamian za życie wieczne
  • Odpowiedz
@saint: Moim zdaniem facet ma jakies układy w hurtowniach budowlanych, wy sobie nie zdajecie sprawy jaką kasę na samym materiale zarabia taki hydraulik... Jeśli tylko bierze materiał od znajmoej hurtowni i ktoś mu wystawia faktury na to to gość na każdej większej robocie jest kilkadziesiąt jak nie kilkaset złotych do przodu. Ja przy jednej budowie miałem wtyki w hurtoni hydraulicznej i policzyli mi takie rabaty, ze az musiał korygowac fakture
  • Odpowiedz
@fuser: Ja się z tobą nie zgodzę, ale to zależy od rodziny. My sobie pomagamy i rzadko się rozliczamy. Nie obejmuje to dalekich krewnych, ale kuzyni, wujostwo to przecież nie będziemy się rozliczać z nimi. Tak zostałem wychowany i przykro mi się robi jak widzę gdy np. rodzeństwo się rozlicza co do grosza. Co wtedy znaczy rodzina? Takie moje zdanie :/
  • Odpowiedz
nie wolno dla nikogo pracować nigdy za darmo. Nawet dla niepełnosprawnych samotnych matek. Pomożesz 5, 10 razy za darmo, a za jedenastym nie będziesz mógł, nie będzie Ci się chciało, nie będziesz już mógł zafundować darmowej roboty i wszystkie Twoje poprzednie uczynki pójdą w niepamięć. Nie ma darmowej pracy. Nigdy i dla nikogo (nie obejmuje najbliżej rodziny typu: żona, dzieci, rodzice)


@fuser: wypiszcie sobie, wydrukujcie, oklejcie w ramke i powiescie
  • Odpowiedz
@saint: Mieszkam w Irlandii i w mojej małej miejscowości jest tutaj taka akcja, gdzie kilku majstrów-przedsiębiorców zawiązało nieformalny wolontariat i świadczą darmowe usługi starszym mieszkańcom, którzy żyją w biedzie.
  • Odpowiedz