Wpis z mikrobloga

#praca #pracbaza #pracbazaproblems #pytanie

Mirki, pracuję w studiu reklamowym od 4 miesięcy - niestety na czarno. Mimo tego, że już kilka razy upominałem się o umowę - "spoko spoko anon, będzie" "anon, niebawem będzie". No i dalej nic. Przybliżę Wam trochę sytuację:
- Robię 2 strony internetowe dla firmy + sklep, który niebawem otworzymy. Czy Waszym zdaniem czekają, aż skończę strony i będą chcieli się mnie pozbyć? Nie są kumaci za bardzo w tym temacie, a strony ich, jak i kilku ich klientów siedzą na moim serwerze (zarejestrowanym na mnie), oni na to nie zwracają uwagi. Nie wiem, czy dadzą mi umowę teraz - od nowego roku, czy tak jak wspomniałem wcześniej - czekają, aż skończę projekty i powiedzą mi "siemanko". Rozmawiałem na ten temat z mamą. Powiedziała, żebym już dzisiaj poinformował szefostwo o tym, że nie będzie mnie w poniedziałek, bo idę zapisać się do PUP'u na bezrobocie, skoro nie dają mi umowy (mama twierdzi, że może wtedy podejmą jakieś kroki). Co zrobilibyście na moim miejscu?
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luki_: Podjąłem decyzję i:
1. Informuję za chwilę szefostwo, że w poniedziałek mnie nie będzie, bo idę do PUP'u.
2. Czekam na ich odpowiedź. Jeśli powiedzą, że dostanę umowę w poniedziałek / wtorek, to czekam, jeśli później, to się nie zgodzę i mimo ich zmiany decyzji na wcześniejszy termin i tak idę się zarejestrować na bezrobocie.
3. Uzupełnię swoje CV - orientujesz się może, czy pracując tam bez umowy mogę wpisać swój czas spędzony tam w swoje "doświadczenie"?
4. Jadę do pobliskiego zakładu pracy złożyć papiery na HR, lub coś podobnego
5. Jak mnie przyjmą, robię dla Was na wiosnę grill'a Mirki i
  • Odpowiedz
@always_peeping: powinieneś poprosić o opinię, taką okresową (najlepiej w poniedziałek, zanim powiesz im, że idziesz do PUPu!), żebys też wiedział, co o Tobie sądzą. Bierz opinie chłopie, nie wiesz, kiedy się przydadzą!
EDIT: a jeśli im na Tobie zależy - wystawią Ci pozytywną. Jeśli będą kręcić - już wiesz gdzie pójść
  • Odpowiedz
@always_peeping: potem Twój pracodawca (potencjalny) się zastanawia - ma doświadczenie? dobrze pracuje? sprawdza się na stanowisku? A tak mówisz - załączam opinię z poprzedniego miejsca zatrudnienia. Dodatkowo sam wiesz, co o Tobie sądzi Twój obecny pracodawca, dla własnego feedbacku
  • Odpowiedz
@always_peeping: Dobra, ale możesz pomagać w inny sposób. A co z Twoim życiem? Po dziadku będziesz zajmował się rodzicami? Wydaje mi się, że powinieneś bardziej egoistycznie do tego podejść, nie lepiej się wyprowadzić i wspierać ich finansowo?
  • Odpowiedz
@pexa: jeśli zarobki mi pozwolą na utrzymanie się i pomoc finansową (chociaż rodzice kasy nie potrzebują) to najmniejszego problemu nie widzę. Po prostu mama nie chce oddać dziadka (jej ojxa) do domu opieki
  • Odpowiedz
@pexa: 20, 95 rok. Czego nie rozumiesz? Mają pieniądze, ja chcę się usamodzielnić, jednak matka - pielęgniarka - ma system zmianowy 12-godzinny. Do tego dochodzi 1,5h dojazdu autobusem do pracy (w jedną stronę), więc prawie nie ma jej w domu. Ojciec - spawacz - 14-16 godzin dziennie + soboty.
@Yogi282: wiem wiem
  • Odpowiedz
@always_peeping: Warto posłuchać kolegi @inkub6 dobrze radzi z tymi referencjami/opinią, a zarejestrować się w pup-ie możesz i we wtorek.
Tak mi jeszcze przyszło do głowy zapytaj w pupie jak wygląda sprawa ze stażem, tzn. czy nadal coś tam płacą jak się pójdzie na staż i czy jest ubezpieczenie. Tak mi się jakoś przypomniało że koleżanka tak się dogadała z pracodawcą że zarejestrowała się jako bezrobotna, a jej pracodawca zgłosił
  • Odpowiedz