Wpis z mikrobloga

Czytając wpisy takie jak ten można dostać raka. Już pomijając fakt że ci ludzie nie wiedzą nawet co to są aktywa i uważają, że 0,0325% miesięcznie od aktywów to jest mało, oni dalej mają komunistyczne podejście, że banki są złe i kradną. Oczywiście żadnego przykładu tego w jaki sposób banki dokonują na nas "dymanie przy okienku kasowym, przy zakupach ratalnych" nie ma. I nawet nie wiem czy tamten wpis jest zwykłym trollem czy jednak to lemingi, ale przypomnę że banki płacą podatki w Polsce i co więcej są największym płatnikiem CIT, wiem szok i niedowierzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli #lemingipis naprawdę myślą, że zabranie 30% zysków przedsiębiorstwom jakim są banki nie spowoduje wzrostu cen ich usług to gratuluje.

#buldupy #banki #polityka #ekonomia
  • 31
  • Odpowiedz
@Stoniak:
Jeżeli moje przedsiębiorstwo ma 1zł zysku, to zabranie 30% tych zysków spowoduje wzrost cen w całym sektorze w którym działam? xDDDD
  • Odpowiedz
@Stoniak: bo dzisiejsze polskie prawactwo (pis, kuce, nacjole itd.) to komuna pełną gębą, zawsze gotowi do wskazania nowych wrogów klasy robotniczej - tym razem są to banki, innym razem żydzi, pedały, ukraińcy czy bruksela
  • Odpowiedz
@erbo: ale taguj #60groszyzawpis bo jeszcze ktoś pomyśli że na serio tak piszesz, zerknij jaki udział w sektorze bankowym mają banki komercyjne, potem co to są aktywa i wtedy zrozumiesz może o czym piszesz
  • Odpowiedz
@erbo: A ja się zastanawiałem jak tacy socjaliści jak pis mogli wygrać, ale cóż elektorat z wykształceniem podstawowym udziela się nawet na wykopie. Doskonale wiem o 4 mld które zwalnia z podatku, i pomimo tego jest to 30% zysków, specjalnie dla ciebie bo widzę, że wiedzy podstawowej nie masz artykuł który może zrozumiesz http://www.bankier.pl/wiadomosc/Te-banki-podatek-obciazy-najbardziej-Zestawienie-7289684.html. Jeżeli do tego podatku dodasz wpłaty na BFG i rekomendację S to będzie ciekawie w przyszłym
  • Odpowiedz
@erbo: Mordeczki, ale Ty merytorycznie mi napisz w takim razie jak się rozkłada wg. Ciebie ten podatek i na które podmioty.

Na razie Twoja narracja wygląda na paste z wPotylice czy tam innej TV Pararepublika.
  • Odpowiedz
@erbo: Już pierwszym komentarzem pokazałeś jaki jest twój poziom xD. Podatek nie jest na cały sektor ale zabiera około 30% zysków CAŁEGO SEKTORA, a to że podatek nie obejmuje w większości SKOKÓW i parabanków które oczywiście są apolitycznie jak zauważył @sviss ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma większego znaczenia.
  • Odpowiedz
@Stoniak: Misiu nawet link który nieumiejętnie wkleiłeś ora twoje wszystkie głupoty, bo np. 17% dla BZWBK mówi że konkurencja nie pozwoli na wzrost cen, co jeszcze wspomogą to banki z aktywami poniżej 4 mld.

Poza tym w większości przypadków podatek ogranicza jedynie zyski, a nie powoduje strat, więc to kolejny argument za tym że wzrostów cen to nie spowoduje.

Wzrosty cen są za to od wielu lat.
  • Odpowiedz
ale Ty merytorycznie mi napisz w takim razie jak się rozkłada wg. Ciebie ten podatek i na które podmioty.


@sviss: No to chyba oczywiste że płacą go duże banki, a małe nie płaca.
Narracja że małe są PiSowskie, a duże nie są PiSowskie jest narracją dla debili i widzów TVN.

Premierem w rządzie PiS jest właśnie prezes BZWBK który
  • Odpowiedz