Wpis z mikrobloga

Co wam powiem z moich autostradowych wojaży to to, że małe autka - typu #toyota #yaris wydają mi się dość podatne na boczne wiatry. Macie podobne doświadczenie? Jadąc 110 - 130 km/h muszę być mocno "ostrożny" wyprzedzając tir-a albo wyjeżdżając zza ekranów.
Może to tylko moje subiektywne wrażenie, jak tam u was? Nie macie też wrażenia, że droga S8 jest wyjątkowo "wietrzna" ?

#autostrady #samochody #drogiekspresowe #technikajazdysamochodem
  • 10
@xSQr: śmigam Yarisem i często przez A4 gdzie non stop pizga wiatrem i tak, jak jadę 130 to autem szarpie normalny wiatr, jak i wyjechanie zza tira. Auto jest małe i relatywnie wysokie (yaris 3) dlatego tak się dzieje. Jednak to nie jest tak że fruwam jak szmata na wietrze, tylko muszę być ostrożny.
@xSQr: wczoraj jechałem z Wrocławia do Lublina, spory odcinek przez S8... z 3x prawie zmiotło mnie z drogi. Sobie lecę moim kombi a tu uczucie bezwładności i znoszenie na prawo. Nie polecam.
@xSQr: mam aktualnie dwa samochody które ważą podobnie:

- dość ciężki (CC - ~1500kg masy własnej) kompakt z segmentu C
- dość lekki (coupe - ~1530kg masy własnej) przedstawiciel segmentu D

i gdy wczoraj jechałem ekspresówką tym pierwszym to musiałem zwolnić do 110 bo tam boczne podmuchy mną rzucały, natomiast to drugie jest niższe i szersze (i szersze opony) i takich efektów nie ma przy praktycznie żadnej prędkości, przynajmniej tak do