Wpis z mikrobloga

Chciałbym zdać test do Comarchu https://kariera.comarch.pl/staze-i-praktyki/test-wiedzy i zastanawiam się jak się do tego przygotować. Oczywiście interesowałem się wcześniej programowanie, trochę C++ i Java, a szczególnie C (arduino itd.)
1)Co kryje się pod "Pierwsza zawiera pytania z wiedzy ogólnej w zakresie programowania"?
2)W drugiej części wybrałby sobie C/C++ oraz Jave, orientuje się ktoś jaki zasób wiedzy powinienem posiadać? Z C++ można powiedzieć że przerobiłem cały pierwszy tom symfonii Grębosza.
#comarch #naukaprogramowania #praktyki
  • 11
  • Odpowiedz
@kuglaczek: W pierwszej części jest wiedza ze studiów informatycznych np. przeliczanie na system binarny, coś z algorytmów - ogólnie takie pierdoły które sprawdzają czy coś na tych studiach dany delikwent robi. Na drugą część wystarczą solidne podstawy danego języka.
  • Odpowiedz
@jarqos: Wielkie dzięki za odpowiedz :) Tylko ja nie studiuje informatyki tylko inny kierunek techniczny, ale przeliczenia systemów binarnych itd. znam z uczelni. A "solidne podstawy " z C++, to wystarczy całą Symfonie przerobić czy to za mało?
  • Odpowiedz
@kuglaczek:
1) test z wiedzy ogólnej o świecie IT i z podstaw studiów (złożoność algorytmów, superkomputer który grał z rusem w szachy etc.)
2) wiedza na poziomie akademickim (raczej teoretyczna) - ale symfonie grębosza to raczej sobie odpuść XD
  • Odpowiedz
A "solidne podstawy " z C++, to wystarczy całą Symfonie przerobić czy to za mało?


@kuglaczek: No kurs przerobić i tak z 300h przed kodem spędzić i możesz na tę rekrutację iść bez obaw podejrzewam.
  • Odpowiedz
@kuglaczek: też jestem z innego kierunku technicznego, na studiach miałem trochę C i C++, również trochę programowałem w Arduino i na Androida. Poszedłem na test bez przygotowania, tak o, i zdałem. Jako drugą część wybrałem test wiedzy z Androida (Java).
  • Odpowiedz