Wpis z mikrobloga

#programowanie #git

Mirki, jak poprawnie skonfigurować Gita aby wygodnie się dało pracować w kilka osób? Chodzi mi tutaj przede wszystkim o narzędzia do rozwiązywania konfliktów. Samo popychanie i dojenie z serwera używając choćby GitHuba albo podpinając do Qt jest względnie wygodne, ale z tymi konfliktami to jakieś takie dziwne jest. Da się to zrobić, żeby nie trzaskać z konsoli tego wszystkiego?
  • 16
  • Odpowiedz
@Khaine: Ostatnio zainstalowałem u siebie w pracy git. I git to gówno, nie da się dobrze z tym pracować. Może nauczysz gita kogoś kto dopiero uczy się programowania. A programistów w wieku 30-50 lat nie da się przestawić na wersjonowanie w czymś innym niż zwykle foldery na dysku sieciowym. Więc u mnie w pracy git się nie sprawdził.
  • Odpowiedz
@bluemusic: No u nas to było coś właśnie w stylu "Wszyscy używają Gita, to my też spróbujemy". No i jak się dłubie jakiś projekt samemu to jest wszystko ok, problem się zaczyna jak jest więcej niż jedna osoba i pojawiają się jakieś konflikty. Wcześniej używaliśmy SVN i nie było problemów.
  • Odpowiedz
@Khaine: jeżeli nie pracujecie nad jedną linijką kodu w kilka osób to ciężko mi sobie wyobrazić skąd jakieś konflikty a tym bardziej żeby to było bardziej uciążliwe niż beznadziejny SVN
  • Odpowiedz
A programistów w wieku 30-50 lat nie da się przestawić na wersjonowanie w czymś innym niż zwykle foldery na dysku sieciowym.


@bluemusic: wat? Wy pisaliście ten kalkulator wyborczy albo powiedz co produkujecie, bo warto tego unikać.
darmowego RCS wypuszczono w 1982 roku (tak, 33 lata temu) a ktoś jeszcze używa katalogów do wersjonowania :(
  • Odpowiedz
Co ja właśnie tu czytam xD
SourceTree jest ok do prostych rzeczy - ale według mnie strasznie ograniczony, dużo trzeba konsolą sie podtrzymywać.
GitExtensions - narzędzie godne polecenia, w 99% zastępuje konsole.
Konsola - nic nie zastąpi dobrej konsoli.

Jeżeli macie dużo konfliktów to znaczy że wasz kod ssie - dobrze zaprojektowany kod będzie równie dobrze rozłożony między różne pliki i miejsca - gdzie dodanie feature który nie jest w ogóle związany
  • Odpowiedz
@khaine to jest właśnie ten problem - goły git jest bardzo wygodny jak się rozumie jak działa, SVN kijem bym nie dotknął (apropos SVN - dostałem kiedyś projekt który używał SVN do wersjonowania biniarek do release..., never again).
  • Odpowiedz
@Nicarim: SVN z Tortoisem oczywiście. Przeca nie goły.


@Khaine: Nie chcę tutaj jakiegoś fanatyzmu CLI wykazywać, ale używałem kiedyś TortoiseHG i w porównaniu z konsolą, jest jak używanie IDE bez skrótów klawiaturowych. Ładne ale niewygodne, szczególnie jak wyczujesz te kilka komend
  • Odpowiedz