Wpis z mikrobloga

@fstab: Też tak mam i tak jak pisał @mk321 - raz zaznaczysz a potem szukaj wiatru w polu. Po prostu Android odbiera u wszystkich zdolność logicznego myślenia i układanie UI tak, żeby było sensowne, jest ponad ich możliwości...
@fstab: ja polecam appke ShareListener, jak cos jest sharowalne podpowiada ww aplikacje a ona po prostu otwiera list aplikacji do ktorych mozna przekazywac. Omija to problem jak jakas apka jest domyslna dla danego typu linka etc a chcemy go otworzyc w innej
@fstab: To co wkleiles to akurat idealny przyklad bezsensownego dublowania. Po co jest aplikacja Internet i osobno Chrome. Skoro juz Google forsuje Chrome'a, to niech producenci nie pakuja jeszcze swoich dubli typu ta aplikacja "Internet" bo pozniej sa niepotrzebnie takie komunikaty w ktorym otworzyc. Sam Chrome (bez dubla) jest w Nexusach, Sony, Lenovo i pewnie jeszcze paru innych (ale już nie w np: LG, Samsung, HTC) i tak jest najlepiej, jak
Po co jest aplikacja Internet i osobno Chrome


@sln7h: ano wlasnie - usability lezy i kwiczy, zreszta nie tylko w tym miejscu androida. Zupelnie nieprzystepne dla ludzi ktorych to nie obchodzi, przerasta albo zwyczajnie, maja to gdzies.
ANALIZA PRZYPADKU

@fstab: To świadczy tylko o tym, że po pierwsze (1) opcja odkliknięcia "Tak, zawsze" jest ukryta głęboko i nie każdy wie gdzie potem to odznaczyć. A po drugie (2) jeśli już się wyczyści domyślne wybory dla jakiejś aplikacji, robi się to dla wszystkich skojarzonych z nią wywołań (odwrotnie niż w Windows). Tzn. jeśli wybrałeś aby np. aplikacja Allegro otwierała wszystkie strony przez Chrome ("Tak, zawsze"), oraz aby aplikacja VLC
@mk321: Serio nie ma opcji zmiany domyślnej przeglądarki w całym androidzie? xDDD

Ja zauważyłem ze ten #!$%@? wybór to zabezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie pytanie w stylu "Czy aby na pewno?" przed otworzeniem linku xD w Razie jakby ci się raz na milion razy przypadkiem kliknęło w autobusie na link z dwoma czarnuchami wkładającymi sobie penisy w oczy