Wpis z mikrobloga

@Oryginalny_nikt: a jaką dodatkową argumentację potrzebujesz?
Masz przynajmniej 2 osoby które nie widziały tego czegoś na oczy, i obie nie miały żadnego kontaktu z gimnazjum czyli tag źle użyty.
Dodatkowo jak mógł zmienić swoje pierwotne znaczenie? Mógł zmienić znaczenie ale nie pierwotne
  • Odpowiedz
@tasiu84: Praktycznie nie widuję ludzi, którzy używają tego tagu w taki sposób. Skoro przyjął się w tym znaczeniu, to tego nie zmienisz - zbyt mała siła przebicia.
Skoro twierdzisz, że #gimbynieznajo wymyślono do innego celu, niż ten, do którego obecnie służy, to jest to znaczenie pierwotne.
  • Odpowiedz
@Oryginalny_nikt: niezła argumentacja jak na gimbusa ;)

A tak poważnie dla mnie również #gimbynieznajo rozgranicza ludność mniej więcej w okolicy rocznika 1985 (no dobra dodajmy +5 czyli 1990), który to mniej więcej jako ostatni robił jeszcze 8 klas podstawówki. Te +5lat to na margines bezpieczeństwa i na fakt, że wiele się akurat w 1990 zmieniło :)
  • Odpowiedz
@misthunt3r: Ja rozumiem, dlaczego został stworzony ten tag i widzę w tym sens. Jednak ludzie lubią wywyższać się ze względu na wiek. Przecież już 17 latki, które dopiero co wyszły z gimbazy, używają #gimbynieznajo, żeby, jak rozumiem, pokazać: "HEJ patrzcie, ja już nie jestem tym gimbem!".

Walka z tym, to jak walka ze zmienieniem znaczenia "lol" u nas, które trochę się różni od "lol" w anglojęzycznym internecie. Tak samo żyje
  • Odpowiedz
@MENNENN: pamiętam jak graliśmy w to na podwórku za gówniaka i pojawił się nowy koleś, który wszystkich rozwalał swoim dyskiem a był nieoryginalny, więc wszyscy wielkie oczy, stary ale jestes super, jak to robisz. aż w końcu przyszła pora pojedynku ze mną, wyciągnąłem swojego giganta ( ͡° ͜ʖ ͡°) , wzięliśmy tą śmieszną okrągłą arenę i tak mocno mój dysk uderzył jego, że nie dość, że po
  • Odpowiedz
@Oryginalny_nikt: niby masz trochę racji, tak to już jest w języku, że znaczenie się zmienia, a i wcześniejsze błędy trafiają do kanonu. Nie zmienia to faktu, że gimby jak i dresy (czy też takie specyficzne miejsca jak Łódź, Radom, Sosnowiec czy Bydgoszcz) to stan umysłu. I mimo, że jest ich więcej to jednak wierzę, że: WSZYSTKICH NAS NIE ZASPAMUJECIE! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
  • Odpowiedz