Wpis z mikrobloga

@rezoner: Smutek i żal. Mam nadzieję że wykorzystają wiele rozwiniętych API nie tylko na Fx for Android ale też przeniosą je na PC. Chciałbym aby rozwinęli web-aplikacje na PC, między innymi dodawanie rozszerzeń do zainstalowanych aplikacji(tych niezależnych od przeglądarki) oraz rozbudowa zarządzania oknem aplikacji jak usuwanie ramki, paska "plik edycja" itd.
I dobrze, marnowali zasoby (których Mozilla ma znacznie za mało) na zbędne rzeczy.


@Ginden: Wcale nie tak dobrze, pomysł był świetny, szkoda właśnie, że marnowali te zasoby gdzie indziej - zasoby czytaj kasę. Przecież oni powinni skupić się na projektach przeglądarki, klienta pocztowego thunderbird i firefoxos !!!! A tymczasem angażują się w jakieś brednie, kampanie społeczne typu nauka murzyniątek pisania stronek www, dziesiątki o ile nie setki innych projektów i angażowanie
bo zapowiedziano parę dni temu porzucenie klienta pocztowego


@moooka: !?

FUCK! Wczoraj, po wielu latach, zdecydowałem się na porzucenie webmaila na rzecz Thunderbirda właśnie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@npsr: Dla mnie oprogramowanie, które tworzą jest ich największą działalnością społeczną, z tego korzysta setki milionów ludzi a reszta tych projektów to niewypały. Do tej pory chociaż w zarządzie był ktoś logicznie myślący i pilnował głównych projektów, a teraz powoli wszystko zaczyna się sypać, bo skupili się na czymś innym.
@moooka: Ja generalnie nie wiem jak to tam u nich z prawem wygląda. Wiem, że w PL mieliby obowiązek angażowania się w takie akcje i przeznaczania na to hajsu. Kwestia rozliczeń i innych takich. Nie jestem prawnikiem, ale kumpela prowadzi podobną (oczywiście na dużo mniejszą skalę) fundację i też musi co jakiś czas jakieś psy dokarmić czy coś. No ale nie znam się , dla tego zapytałem :)

A co do
@Pantograf: Firefox to przeglądarka dla bardziej zaawansowanego użytkownika niż IE. Internet explorer poczynił ogromne postępy i jest szybki i nawet wygodny, ale nie da sięw nim zrobić tego co w FF, chociażby otworzyć 4oo zakładek, bo w IE po otwarciu 20 pojawiają się problemy, poza tym brak dodatków dyskwalifikuje go w całości. 2015 rok, a na tą przeglądarkę dostępnych jest może z 17 dodatków, to nie żart ! :) Ale są