Wpis z mikrobloga

Kojarzycie program JDownloader? Ja go używałem dawno temu, w czasach popularności Rapidshare. Ostatnio go znowu potrzebowałem, więc ściągnąłem z oficjalnej strony instalator JDownloader 2. Zainstalowałem ten syf i się tylko #!$%@?łem - instalator infekuje komputer adware, spyware i innymi crapware! Zmieniła mi się strona startowa w Chrome, pojawiły się dziwne pliki na dysku których wcześniej nie było. Co ciekawe, autorzy JDownloadera oficjalnie przyznają się, że ich program zawiera różne crapware - bo niby tylko w ten sposób mogą zarobić hajs... Gość pisze, że da się w opcjach instalacji odznaczyć syf, ale nic bardziej mylnego, od razu po uruchomieniu instalatora komputer jest infekowany. Niby jest dostępny instalator adware-free, ale ja tam wolę nie ryzykować. Elo.

#informatyka #jdownloader #bezpieczenstwo #it
SignumPL - Kojarzycie program JDownloader? Ja go używałem dawno temu, w czasach popul...

źródło: comment_3GjrkkvQhxp1B91IyVH3kFJFUEuTkPDz.jpg

Pobierz
  • 4
@SignumPL: niestety wiele ciekawych projektów tak kończy, po części nie ma co się dziwić autorom
co do odhaczania ptaszków przy instalacji polecam unchecky, zainstalowałem rodzinie i problem z niechcianymi toolbarami się skończył, oczywiście nie da się w ten sposób wyeliminować oficjalnego instalatora, który pobierze tysiąć pińćset różnych innych crapware/spyware
Zostaje tylko trzymać starą wersję i ją aktualizować z poziomu programu