Wpis z mikrobloga

#bojowkawindowsphone #developer #programowanie #windowsphone #androiddev
Ktoś wie, czy jest sens pisania aplikacji na Windows Phone? Mam cały set: visual studio, urządzenia do testów, etc. Chciałbym napisać aplikację do OBD2 (diagnostyka samochodu). Będzie tam in app payments, bez reklam, płacisz za zestaw kodów błędów i tipsy do Twojego auta. $1 za model.
Nie wiem, czy zostać i spróbować z windows phone czy iść na iOS, gdzie z pewnością in app payments się przyjmie.
Na Google Play nie bardzo, tam rządzą reklamy i oficjalnie jestem zbanowany^^.
Jak to się ma w kontekście likwidacji działu hardware przez Microsoft? Platforma będzie podupadać, czy rozwija się normalnie? Na windows nie ma porządnej aplikacji tego typu i zawsze ruszy na desktopach.
Interesują mnie downloady rzędu miliona sztuk (oczywiście, freemium, jasne, że nie uzyskam 100% konwersji).
  • 7
@AntiPlay: To przez takich jak Ty play market jest zawalony taką ilością syf-apek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze, że coś z tym robią.

Co do samej apki do iOS jest kilka do OBD2, sam ostatnio potrzebowałem. Głównie są darmowe. Na iOS jest taki problem, że iPhone nie wykryje większości OBD2 BT, ponieważ nie spełniają jakiegoś standardu. Trzeba mieć zrobionego JB.
@AntiPlay: pod windows 10 jak najbardziej bo na 8.1 to nie wiem czy warto ale i tak będzie działać xD jak zrobisz unwersalną aplikacje to i z pctów będą pobierać. Platforma się moim zdaniem rozwija, coraz fajniej to wszystko wygląda i działa. Coraz więcej użytkowników jest, ja sam gdybym miał konto w sklepie ms pewnie bym coś tam porobił a tak to nie robię nic tylko na komputery z przyjemności bo
@wypokowy_hazardzista: to akurat plus, w tej chwili jest 140 milionów PC z Win10, a przybywa 700 tysięcy dziennie. Sklep otworzono 1,5 miliarda razy na PC (co jest super wynikiem), jeśli by zrobić dobrą aplikację do OBD2, to powinna wybronić się sama i ściągnąć wielu użytkowników. In app payments chcę dać z tego względu, że nie każdy potrzebuje kodów błędów do Fiata, jeśli ma Mazdę, wtedy kupowanie programu za $30 mija się
tedy kupowanie programu za $30 mija się z celem, a takie ceny osiągają dobre programy OBD2. Nie mówię oczywiście o Torque z Androida. Nie wiem co ludzie w nim widzą, robi to co robi, ale design to badziewie i w sumie często niewiadomo co się dzieje p


@AntiPlay: Wypuszczałeś kiedyś aplikację do jakąś aplikację do microsoft store kiedyś? Skoro musiałeś spamować google play to tutaj będziesz musiał to robić 10 razy