Wpis z mikrobloga

@zakichanybigos27op: warstwa 2 wstala, warstwa trzecia jeszcze nie :) Innymi slowy albo Cie odcieli, albo sie cos zawiesilo gdzies u kogos, albo sie cos zepsulo. Sprawdz czy komputer pobral adres IP, i czy mozesz pingnac dowolnego hosta w sieci internet, jezeli nie dziala to sprawdz osiagalnosc hosta po ip.
  • Odpowiedz
@zakichanybigos27op: Ok, nie masz internetu :) A teraz idziemy dalej z testami.

Restart modemu byl ?
Restart karty sieciowej/wyjecie wlozenie kabla sieciowego/restart komputera cokolwiek aby raz jeszcze pobral adres i konfiguracje sieci ?
Jakie diody na modemie masz aktywne a jakie masz nieaktywne ?
  • Odpowiedz
@zakichanybigos27op: Mnie to wyglada na niebieska. Ale moge sie mylic :) Wyglada na to, ze nie masz routingu dalej poza operatora. Stuknij mi jeszcze raz w tej konsoli polecen czy wierszu polecen jedna komende.

tracert 212.77.98.9

Zobaczysz ktory host Ci odpowie i gdzie urywa Ci sie droga pakietow. Jezeli nie wyjdzie poza siec operatora to bedziesz musial zglosic awarie, bo problem nie bedzie lezal po Twojej stronie.
  • Odpowiedz
@zakichanybigos27op: Jak widac poza lokalna klase adresowa nie wychodzi Ci to w ogole, ergo wyjscia na swiat nie masz. Dzwonisz do operatora i mowisz, jest awaria, internety nie dzialajo.

1. Restartowalem modem, restartowalem router.
2. Ping na zewnatrz nie dziala do wp na przyklad.
3. Tracert wskazuje iz pakiety nie wychodza poza netiaspot.home o adresie ip 192.168.x.x (dalej nie
  • Odpowiedz
@anonymous_user: nie dzialalo jak wstalem mysle #!$%@? pewnie zbowu u nich cos ale pomyslalem o kablach i zobaczyłem ze kot odlaczyl jak spal i wypadł kabel z wyjscia sieciowego to go wlozylem i zaczela lampka sie palić na biało znowu mysle swietnie jest net wpisuje Google i dupa blada
  • Odpowiedz