Wpis z mikrobloga

#windows10
Chciałem "zalegalizować" win10:

1. Mam legalnego Win7pro, zainstalowałem go na komputerze (tak na czysto, dla formalności). Aktywowałem. OK

2. Pobrałem w nim "darmowe upgrade do win10" - zainstalowało się,

3. win10pro twierdził że jest aktywowany. działało... (w sensie że komputer startował, dało się zrobić coś)

4. aż po jakichś 4 restartach, gdy pobrało kilka poprawek.... hasło użytkownika nie pasuje/niepoprawne (gdzie na 100% hasło jest ok, bo mam obraz systemu win7 zrobiony przed upgradem, przywróciłem go i na to samo hasło się loguje)

5. dobra, mówię sobie "gwizd z tym 10 upgradowanym"


ponoć przecież aktywacja "sama się przenosi" na już wcześniej aktywowaną 10tkę na tym samym komputerze?

6. mam ściągnięte iso win10pro, odpalam... ale on pyta mnie o S/N - ten z wcześniejszej 7 nie pasuje oczywiście ;/

co zrobić? Instalować bez seriala? Jak to zrobić by uzyskać "czystą instalację" z iso, a równocześnie zachować aktywację/legalność?

#komputery #windows
  • 16
@WapniakZJury: Generalnie aktualizacja z win7 do 10 to raczej słaby pomysł bo jest multum śmieci. Najlepiej ściągnąć najnowszą instalkę win10 z najnowszą kompilacją - taką która zawiera threeshold2 (jest takie narzędzie coś tam media creater czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie) i zainstalować na czysto podając twój stary kod z win7. Z tego co widziałem na reddicie oraz newsach to powinno działać. Rozwiążą się też problemy z fast bootem itd itd...
Strasznie duso syfu mam po upgrade do 10 z win7 pro


@eragonn14: no mnie wkurzyło np to, że nadal dysk jest "win7-zgodny" - nie można przełączyć na szybkie bootowanie, musi być bios ustawiony na legacy, nie uefi, i muszę oglądać całe to wykrywanie dysków, ramów i innych smieci, które po przełączeniu w fast-boot-uefi są tylko mignięciem...
@hrumque: @eragonn14: Gdy ja byłem po aktualizacji do Windows 10, a następnie robiłem format dysku i instalowałem Windows 10 już na czysto, to w czasie instalacji, gdy byłem zapytany o klucz produktu, wybrałem opcję "nie mam klucza". Instalacja ruszyła bez problemu, a po pomyślnej instalacji system już sam się aktywował.