Wpis z mikrobloga

Dostałem bana na wykop.pl, więc z braku zajęcia i chwilowego braku chęci na #gamedev, jak i odpoczynku od #javascript stworzyłem prototyp domowej roboty systemu antywłamaniowego ( ͡ ͜ʖ ͡)

Będzie krótko i na temat, acz możecie śmiało pytać! ()

1. Jak to ma działać:
- odpalasz aplikację serwera wraz z aplikacjami kamer, alarm jest rozbrojony;
- wychodząc z domu upewniasz się, że kamery obejmują miejsca, przez które potencjalny złodziej miałby się przedostać do Twoich skarbów;
- zamykasz mieszkanie, logujesz się smartfonem do systemu i uzbrajasz alarm;
- od tego momentu, gdy któraś z kamer wykryje ruch, wszczyna alarm oraz wysyła na Twój smartfon informacje o alarmie, podgląd z kamer jak i nagranie z kamer, które wykryły złodzieja od początku wszczęcia alarmu;
- jeśli zobaczysz, że to nie jest fałszywy alarm, naciskasz przycisk wysyłający nagranie do służb policji z informacją o czasie i miejscu włamania.

2. Co muszę dodać, by działało tak, jak opisałem wyżej?
- odczyt kamerki internetowej (aktualnie wykorzystuję wyłącznie kamerę podczerwieni (by widzieć ruch po zmroku) z Leap Motion - jeden wieczór roboty);
- aplikacja na smartfony do zdalnego kontrolowania systemu antywłamaniowego i odbierania informacji o włamaniu (czyli tak z dwa-trzy wieczory na Androidową apkę).

3. Przyszłość projektu:
- muszę zakupić raspberry pi i przepisać aplikacje serwera i kamer na niego, dzięki czemu będzie można umieścić więcej kamer w domu, a serwer mógł ciągle działać;
- rozwinięcie projektu do zarządzania inteligentnym domem.

4. Kod źródłowy:
https://github.com/PsichiX/Aegis

5. Download:
https://github.com/PsichiX/Aegis/releases/

#pytanie: Co myślicie o tym pomyśle na projekt? Wart rozwijania? Jakieś sugestie? :3

PsichiX - Dostałem bana na wykop.pl, więc z braku zajęcia i chwilowego braku chęci na...

źródło: comment_w7JofkHBVlMdn5GTlXXIi3Q0nFToQH0i.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@PsichiX: Może by tak wykorzystać Sony Eye Camera PS3? Są dość tanie i w miarę porządne.

Ze swojej strony zastanawiam się czy dałby się zrobić taki system do czytania kodów QR zamieszczonych na samochodny, które wjeżdżają na danych obszar i tym ich identyfikować po czym w jakiejś do bazy zapisywać co czas, miejsce dane kierowcy itd. Taki checkpoint ...

PS. Chętnie wesprę projekt bo chętnie bym z niego skorzystał jak
  • Odpowiedz
@pr0t3r: do tej pory zajęło mi to jakieś 3-4 wieczory, dokończenie w pełni działającego prototypu to kolejne 3-4 wieczory. Inteligentny dom, w sensie: chcę rozszerzyć projekt o całkowite sterowanie domem z poziomu smartfonu, czujki ruchu to wyłącznie początek ;)
@Korhazz: ()
@czendler: najwyżej jednostka analizująca będzie musiała stać na kompie lub dedykowanej maszynie, gdyby miała analizować zbyt wiele informacji
  • Odpowiedz
@PsichiX: Jest jeden problem "jeśli zobaczysz, że to nie jest fałszywy alarm, naciskasz przycisk wysyłający nagranie do służb policji z informacją o czasie i miejscu włamania.". Służby policji mają cię w dupie. Oni mogą przyjechać co najwyżej po włamaniu aby spisać raport.
  • Odpowiedz
@PsichiX: Kamerek IP czy czujników tak za darmo nie dostaniesz, a jeśli kupujesz sprzęt, który posiada funkcję detekcji ruchu, to zazwyczaj ma dołączoną darmową aplikację do powiadamiania o alarmie :)
  • Odpowiedz