Wpis z mikrobloga

Z cyklu praca u ISP.

Jest 13, a ani razu telefon nie zadzwonił ( )

Za to koleżanka z biura miała ciekawą przygodę dziś.
Wpadł do niej byznesmen, że on chce zapłacić zaległy abonament. No ok, usłyszał kwotę czyli kwota za miesiąc x ilość miesięcy = suma do zapłaty i teraz zaczęło się najciekawsze.
- Jakim prawem mam płacić abonament za cały miesiąc jak przez 2 tygodnie nie miałem go z waszej winy?
- Ale jak to z naszej winy?
- No bo wy mi zablokowaliście
- No bo pan się nie wywiązał z warunków umowy
- Ja się nie wywiązałem?!
- No nie zapłacił pan w terminie to nie miał pan dostępu do internetu
- No nie zapłaciłem bo go nie miałem
- Nie miał pan bo pan nie wywiązał się z terminowej wpłaty
- Ale czemu mam płacić za te 2 tygodnie jak nie miałem dostępu i nie korzystałem?
- Ale nie miał pan z własnej winy, nie z naszej, jakby to było z naszej to nie ma problemu, ale nie miał pan na własne życzenie
- To jest niezgodne z konstytucja
- Ale korzystanie z usług za które pan nie uregulował płatności jest zgodne, tak?
- Niech pani nie będzie taka mądra, zobaczycie, spotkamy się w sądzie! Ja tego tak nie zostawię! Jak wrócę do domu to mam mieć internet!
I wybiegł z biura.

#pracbaza #humorinformatykow #studentprawa #pracauisp - obserwuj po więcej

  • 52
@edgar_k: jak miał x miesięcy niezapłacone to się nie dziwię, że mu odcieli. I dopiero jak mu przestało działać to się pokusił, żeby zapłacić. I się dziwi, że za to też. Pewnie w regulaminie są odpowiednie punkty na to.
@edgar_k: czyli idąc Twoim tokiem mamy dostarczać z darmo, a żywić się z fotosyntezy? 1/3 abonentów płaci tylko przy założeniu blokady i to zazwyczaj jeszcze z pretensjami, że są zablokowani bo przecież oni dopiero 3 miesiące zalegają. W umowie jest zapis o tym, że jeżeli jest blokada ze względu na nieuregulowane płatności to płaci się za cały miesiąc. Podpisał umowę = zaakceptował warunki.
czyli idąc Twoim tokiem mamy dostarczać z darmo, a żywić się z fotosyntezy?


@DemptD: nie dostarczac i tyle. No i nie zapomnij mu rozpisac, ile placisz za papier do listów i jakie masz inne koszty, no kurde.
Po co ich obsługujecie, skoro tacy niedobrzy klienci?

Podpisał umowę = zaakceptował warunki.


@DemptD: no i spoko. Umowe na garnki za 10k tez ludzie podpisują, leganie - ale czy uczciwe?
nie dostarczac i tyle


@edgar_k: no to przecież nie dostarczamy jak nie zapłacił i dostarczamy znowu jak zapłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, to uczciwe. Nikt nigdy nie miał z tym problemu, równie dobrze, ktoś może nam przyjść i powiedzieć, że on nie korzystał 2 miesiące bo mu się komputer popsuł i chce teraz 2 miesiące za darmo.
że on nie korzystał 2 miesiące bo mu się komputer popsuł i chce teraz 2 miesiące za darmo.


@DemptD: no jak nie korzystał, to jego problem. Ale tutaj wprost WY nie wywiązujecie się, a kase brać.
No ale takie uroki małych ISP, ile ja się z takimi naużerałem to głowa mała ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tutaj też jego problem, bo nie zapłacił. My się wywiązaliśmy, to on NIE bo nie zapłacił.


@DemptD: No nie, bo nie dostarczacie usługi a każecie sobie za to płacić. Jak ktoś ma długi to są okreslone metody ściagania, a nie np. przecinanie komuś opon w aucie..

Nie takie małe ISP ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


@DemptD: czyli małe, ale na tyle duże,
@edgar_k: Ty w ogóle czytasz to, co piszesz? Spróbuj nie zapłacić za jakakolwiek usługę abonamentowa - usługa zostanie wstrzymana, natomiast fv nadal bedą wystawiane zgodnie z umowa. Podstawa do wystawienia fv jest umowa. Klient nie wywiązuje sie ze swojej części umowy, wiec isp nie ma obowiązku wywiązać sie ze swojej części. Natomiast na podstawie umowy nadal bedą wystawiane fv. I tak to działa wszędzie
Ty w ogóle czytasz to, co piszesz? Spróbuj nie zapłacić za jakakolwiek usługę abonamentowa - usługa zostanie wstrzymana, natomiast fv nadal bedą wystawiane zgodnie z umowa


@rolfik_r1: i tak, po wyjezdzie z polski pare lat temu o paru FV zapomniałem i nigdy nie było problemu, usługa działała, tylko odsetki sobie doliczali. A jak prąd ocieli na działce to też nie musiałem płacić za to, że nie uzywam ( ͡° ͜
@edgar_k: za prąd nie płacisz opłaty abonamentowej, a opłatę za zużycie. Wiec logiczne, ze jak nie używasz, to nie płacisz. Swego czasu były jeszcze opłaty za ponowne przyłączenie, ale w przypadku opłat abonamentowych zostały uznane za klauzule niedozwolone. Natomiast jest jeszcze jedna opcja - klient może nie płacić za okres, przez który miał zablokowane usługi, ale automatycznie o tyle przedłużana jest umowa. Jest to po prostu zawieszenie umowy. Operator ma wtedy
Natomiast jest jeszcze jedna opcja - klient może nie płacić za okres, przez który miał zablokowane usługi, ale automatycznie o tyle przedłużana jest umowa. Jest to po prostu zawieszenie umowy. Operator ma wtedy po zdaje sie trzech miesiacach prawo do zerwania umowy z winy abonenta i naliczenia kary umownej (a dokładniej cofnięcia przyznanej ulgi, bo kara umowna to tez już klauzula niedozwolona w telekomunikacji)


@rolfik_r1: Nadal głupie - masz umowe na
@edgar_k: to sobie wyobraź, ze isp inwestuje w podłączenie klienta 400zl (sprzęt+roboczogodziny). Odbija to sobie w 8 miesięcy, zarabia 4. Z tych czterech klient przez 3 miesiące nie płaci. Czyli zysk netto operatora po roku wynosi powiedzmy 50zl. Mnożąc to powiedzmy przez 1000 klientów, wychodzi 50k rocznie. Z tych 50k operator płaci 38k za utrzymanie infrastruktury i jakieś drobne inwestycje. Zostaje mu 12k. Pracowałbyś za 1000zl/msc?