Wpis z mikrobloga

Z cyklu praca u ISP.

Jest 13, a ani razu telefon nie zadzwonił ( )

Za to koleżanka z biura miała ciekawą przygodę dziś.
Wpadł do niej byznesmen, że on chce zapłacić zaległy abonament. No ok, usłyszał kwotę czyli kwota za miesiąc x ilość miesięcy = suma do zapłaty i teraz zaczęło się najciekawsze.
- Jakim prawem mam płacić abonament za cały miesiąc jak przez 2 tygodnie nie miałem go z waszej winy?
- Ale jak to z naszej winy?
- No bo wy mi zablokowaliście
- No bo pan się nie wywiązał z warunków umowy
- Ja się nie wywiązałem?!
- No nie zapłacił pan w terminie to nie miał pan dostępu do internetu
- No nie zapłaciłem bo go nie miałem
- Nie miał pan bo pan nie wywiązał się z terminowej wpłaty
- Ale czemu mam płacić za te 2 tygodnie jak nie miałem dostępu i nie korzystałem?
- Ale nie miał pan z własnej winy, nie z naszej, jakby to było z naszej to nie ma problemu, ale nie miał pan na własne życzenie
- To jest niezgodne z konstytucja
- Ale korzystanie z usług za które pan nie uregulował płatności jest zgodne, tak?
- Niech pani nie będzie taka mądra, zobaczycie, spotkamy się w sądzie! Ja tego tak nie zostawię! Jak wrócę do domu to mam mieć internet!
I wybiegł z biura.

#pracbaza #humorinformatykow #studentprawa #pracauisp - obserwuj po więcej

  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to sobie wyobraź, ze isp inwestuje w podłączenie klienta 400zl (sprzęt+roboczogodziny). Odbija to sobie w 8 miesięcy, zarabia 4. Z tych czterech klient przez 3 miesiące nie płaci. Czyli zysk netto operatora po roku wynosi powiedzmy 50zl. Mnożąc to powiedzmy przez 1000 klientów, wychodzi 50k rocznie. Z tych 50k operator płaci 38k za utrzymanie infrastruktury i jakieś drobne inwestycje. Zostaje mu 12k. Pracowałbyś za 1000zl/msc?


@rolfik_r1: a czy ISP wyobraza
  • Odpowiedz
A jak chcesz zrezygnować z umowy na telefon, to zamiast płacić karę umowną po prostu przestajesz regulować rachunki, odcinają i spokojnie czekasz do końca umowy? (,)


@Funky666: u mnie nie odcieli i normalnie mialem do zapłaty po prostu wszystkie faktury + nalezne odsetki. Uczciwie.
  • Odpowiedz
xDDDDDDD


@ZaczynamOdNowa: o kurde, jaki z ciebie smieszek, hehhee, jak cie dyma firma to tez tak smieszkuje? A nie, pewnie mama placi, to nie ma problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale kiedys dowiesz sie, jak sie zalatwia sprawy w swiecie doroslych ludzi...
  • Odpowiedz
@DemptD: czyli jak mu założycie blokadę, a on się zgłosi po roku ze mu ten internet jest jednak potrzebny, to ma płacić za cały rok blokady mimo ze nie było świadczonej usługi przez ten czas?
  • Odpowiedz
@frogman: Bierzesz telefon na abonament na rok, po miesiącu psuje ci się aparat, przestajesz płacić bo nie możesz dzwonić bo przecież zepsuł ci się telefon. Po 2 miesiącach blokują ci połączenia. Niestety opłata abonamentowa magicznie nie znika i każdy kolejny miesiąc jest naliczany. Uważasz, że nie powinieneś płacić za te pozostałe miesiące bo nie korzystałeś z usług?

@edgar_k: to była najlepsza reakcja na to co ty wypisujesz.
  • Odpowiedz
@frogman: Nie, jak wcześniej @rolfik_r1 wspomniał, po 3 miesiącach albo wypowiadamy umowę z jego winy albo zawieszamy usługi do czasu, jeżeli ktoś się wytłumaczy, że ma/miał jakieś problemy.

ze ktoś np. stracił prace i nie ma kasy żeby płacić


@edgar_k: jak nie mam kasy na coś to z tego nie korzystam i proste, wszyscy są ludźmi i jak ktoś wykazuje dobrą wolę to zawsze można się dogadać
  • Odpowiedz
to była najlepsza reakcja na to co ty wypisujesz.


@ZaczynamOdNowa: smutne, ze traktowanie stron umowy jako rownych jest takie zabawne. No ale to normalne w tym kraju, dawanie sie dymac jest czescia tutaj zycia.

jak nie mam kasy na coś to z tego nie korzystam i proste, wszyscy są ludźmi i jak ktoś wykazuje dobrą wolę to zawsze można się dogadać jeżeli ktoś jest uprzejmy


@DemptD: no to
  • Odpowiedz
@edgar_k: w Polsce jest takie przeświadczenie, że jak się za coś płaci, nie istotne ile, to już się wszystko należy, bo przecież się płaci! Może rzeczywiście lepszym rozwiązaniem byłoby indywidualne rozpatrzanie takich przypadków, np. jesli ktoś wykazuje wolę i po trochu chce spłacać bo ma ciężką sytuację to ok, ale jak ktoś twierdzi, że to #!$%@? i nie zapłaci bo nie miał neta.. bo nie zapłacił, to z miejsca powinno
  • Odpowiedz
Z telefonem i telewizorem jest tak samo, nie płacisz to nie rozmiawiasz/oglądasz, ale abonament jest dalej naliczany bo taka była umowa. Od niepłacenia w przypadku niekorzystania są pre-paidy.


@ZaczynamOdNowa: ale nikt nie mowi o nieplaceniu jak nie korzystasz - bo to nikogo nie obchodzi, tylko o nieplaceniu jak Ci nie dostarczaja uslugi.
Jak ktos zalega - to jasne, wypowiedizec umowe, odciac dostęp i windykować to co do tej pory było,
  • Odpowiedz
@edgar_k: no ale z telefonem jest dokładnie to samo, nie zapłacisz to nie możesz korzystać, bo jest blokada więc nie dostarczają ci usługi. Jeśli usługa nie jest dostarczona z winy operatora to nie ma mowy o obciążeniu klienta, ale tu mamy ewidentny przypadek cwaniaka, który wykręca się od płacenia słabym argumentem.
  • Odpowiedz
no ale z telefonem jest dokładnie to samo, nie zapłacisz to nie możesz korzystać, bo jest blokada więc nie dostarczają ci usługi.


@ZaczynamOdNowa: U mnie było inaczej, usługa ciągle była. I tak to powinno być, tak jest uczciwie. Jak ktoś nie placi to się go odcina i tyle, a nie bawi w jakieś blokady.
  • Odpowiedz
@edgar_k: No i tu się zgadzam. Niektórzy operatorzy mają jeszcze opłatę postojową, czyli symboliczną sumę, która wstrzymuje usługę, ale wiąże się to z wydłużeniem okresu umowy o taki czas. Na dziś koniec pracy, uciekam do domu i pozdrawiam :)
  • Odpowiedz