Wpis z mikrobloga

#nodejs #webdev tani/dobry (wiem, wyklucza się ;) hosting dla nodejs ? muszę do strony w laravel dostawić chat - potestowałem socket.io i jest spoko, chcę postawić na osobnym hostingu soket, a w laravelowej części jsem napisać chat - lokalnie śmiga fajowo, teraz pytanie - gdzie tego node hostować produkcyjnie ? (pomijam scenariusz, gdzie zogranizuję sobie dedyk pod to)
  • 11
@cube: Jak chcesz mogę Ci udostępnić na moim serwerze VPS trochę zasobów. Już jedną aplikację nodejs z mongodb hostuje, więc wszystkie kwestie konfiguracyjne odpadają. serwer w Gdańsku, transfer nolimit. Co do kwestii finansowych to myślę, że wszystko do dogadania. Jak jesteś zainteresowany to pisz na priv.
@MirkoStats: Zależy co robisz, ile masz czasu, pożądanego stopnia dostępności usługi itd.

Większa władza nad serwerem to możliwość idealnego dostosowania pod swoje potrzeby, ale też ryzyko, że coś się spieprzy czego nie przewidziałeś. Serwisy "w chmurze" zapewniają, że nic się nie spieprzy poza Twoim kodem, a jeśli jednak się stanie to oni usuwają błąd.