Wpis z mikrobloga

Większość ludzi w Polsce powinna się uczyć jak kulturalnie wsiadać do środków komunikacji miejskiej. Nie wiem co jest dziwniejsze, że ludzie w Japonii stoją w kolejkach jeden za drugim przed drzwiami i ustępują miejsca wysiadającym, czy to, że jest to dla mnie fenomenem.

#kultura #japonia #tokio #oswiadczenie
Pobierz Out0fControl - Większość ludzi w Polsce powinna się uczyć jak kulturalnie wsiadać do ...
źródło: comment_vZxCI1VbNCLGze4lY7JRf0ZfMtoiTKvw.jpg
  • 17
@Out0fControl: W Polsce nie jest jeszcze tak fatalnie, pojedź sobie do Berlina i spróbuj wysiąść z U-Bahnu - nikt, ale to nikt się nie przesunie, musisz się przepychać do wyjścia przez ludzi, którzy są już w środku, a następnie przez tych, którzy wsiedli (oczywiście nie czekając aż inni wysiądą). Szybko można się wyleczyć z polskich kompleksów.
@Out0fControl: jadę ostatnio PolskimBusem Warszawa-Kraków. Ludzie przy autobusie tworzą takie półkole tłoku (coś jak orbital s) przy przednich drzwiach, ja i z 5 innych kumatych mord stoimy w takiej kulturalnej luźnej kolejce przy środkowych, które się za moment otworzą i tam będzie uskuteczniane wpuszczanie. I tak sobie stoimy nie jakoś strasznie uporządkowanie, w szeregu, tylko tak jak dajmy na to w kolejce w mięsnym, kolejka nieco zakrzywiona. Otworzyły się drzwi w
@maQus: rozumiem co masz na myśli, różnice w kulturze na świecie są duże, to prawda. Po prostu jeżdżąc po świecie podłapuję zachowania, które są wyjątkowo spoko i fajnie by było to widzieć u nas. IMO ciekawy by był miks kulturowy japońsko-kanadyjski :D
@Qwertylion: Gdańsk here, ludzie stają po lewej, prawej i naprzeciwko drzwi...
@krytyk_naczelny: chcąc poznać kulturę lepiej przebywać jak najwięcej wśród ludzi... :D