Wpis z mikrobloga

@Fans_Hallada: o ciekawe, teraz zdaje się, płacą już innymi walutami, czy zrobili denominacje? Ale ta kupa kamienii na banknocie śmieszy mnie zawsze (wiem to pewnie jakiś ichniejszy zabytek). Ciekawe czy Radek Sikorski nosi ten banknot w portfelu? Na dobrą wróżbe( ͡° ͜ʖ ͡°)...
  • Odpowiedz
@Zalbag:
Nie zrobili denominacji, z tego co wiem po prostu płacą dolarem południowoafrykańskim i amerykańskim a swojego pieniądza nie mają. xD
Mnie za to dziwi to co znalazłem na wiki, że Mugabe od tego roku jest przewodniczącym UA. Przestałem śledzić temat, ale jak parę lat temu wgryzałem się w sytuację Zimbabwe to był on raczej niechętnie przyjmowany za granicą.
  • Odpowiedz
@Zalbag:
No i raczej nikt mu tego nie zabierze, bo koleś jest (przynajmniej póki co) zbyt cwany i silny, żeby pozwolić na jakąkolwiek sensowną opozycję w swoim kraju. Było to całe MDC, ale w ostatecznym rozrachunku mogli mu naskoczyć. ;)
A z filmów o Afryce dla mnie jeden z lepszych to Ostatni król Szkocji. Fabularny, o Aminie.
  • Odpowiedz
ale Ambasodara również oblukaj, film niby dokumentalny, ale beka solidna a wszystko na żywo, w skrócie białas z Danii kupuje za hajs posade ambasadora Liberii (od prezyydent LiberiixD) i zostaje ambasodorem Liberii w Republice Środkowo-Afrykańskiej, zaś dla beki ubiera się jak obmierzły biały kolonista-kolonialny kapelusz i skórzane buty po kolana. Ostani król Szkocji rownież zacny, ale fabuła nad dokumentem- honor oddaje dokumentowi, koleś wogóle kozak i polecam również jego film o Korei
  • Odpowiedz