Wpis z mikrobloga

1. Bądź Gimboteistą
2. Posyłaj dziecko na nieobowiązkową katechezę
3. Płacz, że dziecko chodzi na nieobowiązkową katechezę
KURTYNA

Możliwe rozwiązania problemu:
1. Zapytaj dziecko o zdanie, może lubi tam chodzić i problem rozwiązany.
2. Wypisz dziecko z zajęć.
3. Idź do szkoły porozmawiać z katechetą, powiedz że jesteście niewierzący, poproś żeby nie wymagać od dziecka prowadzenia zeszytu, odpytywania, brania udziału w dyskusji itd. W domu powiedz dziecku, że nie musi się angażować, ale ma nie przeszkadzać innym.

Serio gimboteiści robicie z siebie ofiary losu. Możecie wypisać dziecko z religii, możecie się dogadać z prowadzącym zajęcia normalnie jak człowiek z człowiekiem. Wasz problem można rozwiązać jedną wizytą w szkole, ale Wy wolicie tylko stękać i płakać jaka Wam się krzywda dzieje.

Jak chodziłem do szkoły, to miałem w klasie i ateistów i zielonoświątkowców i wszyscy chodzili na religię i sami brali udział w katechezie. Jak coś im się nie podobało to mówili co, przedstawiali swój punkt widzenia i w sumie, to dzięki temu zajęcia były jeszcze ciekawsze. Wystarczy umieć rozmawiać na poziomie z drugim człowiekiem i przedstawiać swoje racje, a nie od razu atakować i szydzić z czyjejś wiary.

Poza tym jeśli się nie chce brać udziału w takich zajęciach, to zawsze można w tym czasie odrobić zadanie domowe z wcześniejszych lekcji czy nawet późniejszych jeśli nie zrobiło się tego w domu. Bardzo często się też zdarzało, że jeśli później tego samego dnia mieliśmy jakiś sprawdzian, to spokojnie można się było uczyć na niego w czasie katechezy jeśli ktoś chciał, a jeśli cała klasa poprosiła, to w ogóle nie było zajęć, tylko dodatkowy czas na przygotowanie na późniejszą lekcje.

Serio, wystarczy tylko sobą reprezentować jakiś poziom, przestać pluć i z każdym można się dogadać. Jeśli jakimś cudem nie jest to możliwe i nie chcecie, żeby dziecko siedziało w jednym pomieszczeniu z księdzem, to go wypiszcie i tyle.

#gimboateizm #chrzescijanstwo #wiara #religia #ateizm #oswiadczenie #szkola #4konserwy #neuropa
Pobierz keyah - 1. Bądź Gimboteistą
2. Posyłaj dziecko na nieobowiązkową katechezę
3. Płacz...
źródło: comment_hKpit4RwZ686ZNaJgHTS4InUJFP4Myth.jpg
  • 50
@grzegorz-zielinski: Czyli tak naprawdę działa to na zasadzie, że co nie zgadza się z Twoim światopoglądem ma być nie płacone i jest dyskryminacją, a co jest zgodne, to jest obowiązkiem państwa. Wszystko naciągasz i wymyślasz byleby było zgodne, z tym co myślisz.

Jak wyżej - edukacja i kulturyzowanie biednych, praca u podstaw to coś podstawowego dla ludzi, a nie tylko robić 16h na dobe i wracać kulturyzować się przy wódce. Dzięki
Odsetek Polaków korzystających z takich ośrodków jest za pewne minimalny.

@Herubin: To nie ja dobieram przykłady, które pasują do tezy tylko ty xd

Tak, rzeczywiście imprezy takie jak np. OLA trwające całe wakacje, napędzające turystykę, stanowiące bezpłatną przystań kulturalną dla całego Olsztyna + okolice + właśnie turyści to minimalny odsetek.

Wybrałeś sobie przykład jakiegoś teatru, ale rzeczywiście widać, że nie masz po prostu styczności z wydarzeniami kulturalnymi w twojej najbliższej okolicy.
Żeby przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym typu otyłość...


@grzegorz-zielinski: Tak podałeś przykładów aż mnogo dobrych wydatków... Zamiast poświęcać 80% tekstu na jechanie mnie podałbyś te przykłady, zamiast pisać jak to je podajesz.

Wydarzenia lokalne, gdzie znowu korzysta tylko część, a płacą wszyscy. Patrz pierwszą moją wiadomość i tezę, że normalne jest, że w państwie korzysta mniejszość. Odpowiadając podajesz mi jakieś festyny itp. które tylko potwierdzają to co napisałem próbując wymyślać jakieś definicje państwa.
ja lamentuje nad tym, że na to idą pieniądze z podatków. Jak ktoś chce wysyłać to niech wysyła, jego sprawa i dzieciak będzie mógł mieć tylko do niego pretensje w przyszłości.


@bluehawaii91: a ja lamentuje nad tym ze z podatków finansowane są zmiany płci i stawiana jest tęcza. I co mam z tym zrobić?
bo nie ma sensu dyskusja z arogantem


@Herubin: piszesz takie bzdury poprzedając je:

że co nie zgadza się z Twoim światopoglądem ma być nie płacone

Czyli jak sam to nazwałeś:

Wciskasz mi poglądy i z nimi dzielnie walczysz orając swój wymyślony obraz przeciwnika


Czyli nic innego jak mentalność kalego - niezbyt chwalebne.

Dalej

Wydarzenia lokalne, gdzie znowu korzysta tylko część, a płacą wszyscy.

xD
Wydarzenia lokalne są wszędzie, więc patrząc całościowo
@macio32155: jak to co? Protestować! Zbierać podpisy i nie głosować na debili, którzy lekka ręką wyrzucają pieniądze na takie bzdury. ( bo zgadzam się z Tobą, tęcza i zmiana plci to nie powód do wydawania pieniędzy publicznych)
Chociażby dlatego, że uczy korzystnych postaw moralnych.


@keyah: witam kolego - jestem podobnego zdania - nasz proboszcz w Tylawie najlepiej uczył podstaw moralnych - zupełnie nie rozumiem jak ci wstrętni ateiści napadli na niego.

Jednocześnie korzystając z okazji chciałbym prosić o wsparcie - robimy zbiórkę na dwugłowca - chcemy wzbogacić kolekcje danieli naszego abp flaszki.

Pozdrawiam !