Wpis z mikrobloga

@Dziordzio: Co rozumiesz przez zbyt małą ilość danych? Jeżeli na główną z płomykiem trafiają znaleziska, które okazują się później informacjami zmanipulowanymi to stwierdzenie, że wykopkom obca jest rzetelność, jest jak najbardziej uzasadnione.
  • Odpowiedz
@SirBlake: to nie ma racji bytu. Znaczna większość #4konserwy kieruje się emocjami i argumentuje w oparciu o tani populizm głoszony przez jakiegoś mędrca prawicy. Jak wiemy fakty i nauka są lewackie, także nie zmieniajmy poczciwych konserwatystów w bezduszne, pozbawione emocji istoty x/
  • Odpowiedz
Znaczna większość #4konserwy kieruje się emocjami i argumentuje w oparciu o tani populizm głoszony przez jakiegoś mędrca prawicy. Jak wiemy fakty i nauka są lewackie,


@KurtGodel: Zasadniczo wszystkie punkty, z wyjątkiem być może 5 ;)
  • Odpowiedz
@SirBlake: Przeciw punktowi ósmemu. Nie da się bronić tezy przed argumentacją, która dowodów nie zawiera. Przyjęcie takiej zasady skazałoby nas na coś, co Sowell nazywa argumentacją bez argumentu, tj. mówienie, że nie masz racji lub to nie takie proste, bez wskazywania dlaczego, co do żadnych konstruktywnych wniosków prowadzić nie może.

Jeśli ktoś kwestionuję postawioną tezę, to musi dowieść dlaczego jest bezpodstawna, każda inna krytyka jest niekonstruktywna i nonsensowna.
  • Odpowiedz
@KurtGodel: No i zaczyna się. Punkt 3 i 6 kolego. Wiedziałem że jak grzyby po deszczu będą się pojawiały wpisy że #4konserwy wszystkie punkty stosują a my jesteśmy mądrzejsi i odwrotnie. Na razie ta grupa mnie zaskoczyła bo nie ma wpisu że #neuropa też wszystkie punkty stosuje
  • Odpowiedz
@ediz4: eh spokojnie, zdaję sobie z tego sprawę. Mój wpis jest w dużej mierze żartobliwy. A po drugie nie widzę tutaj żadnej dyskusji, rzuciłem tylko luźne przemyślenie. A po trzecie, nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie dyskutanci stosowali by się do każdej z tych zasad w 100%. Jakby to naiwnie nie brzmiało - "jesteśmy tylko ludźmi", ideologie, doświadczenia życiowe, charakter/osobowość też robią swoje x)
  • Odpowiedz