Wpis z mikrobloga

Jak mnie w-------ą te janusze motoryzacji, sprzedaje małe g---o za 2000zł, blacharsko kupy się trzyma, progi, błotniki na miejscu i bez korozji(powiedziałbym, że nawet bardzo dobrze jak na kwotę przeciętnego roweru czy smartfona z wyższej półki) Technicznie idealne nie jest ale skręca, jeździ i hamuje nie wydając przy tym przerażających dźwięków. I dzwoni taki Janusz i p------i, że drogo, że on za 1000zl taki znajdzie(no to po c--j dzwoni ??), że bez książki serwisowej to pewnie licznik kręcony, że lakier nie wyglada jak na nowym aucie itd. Normalnie tragedia, a w sumie jak patrzę to w promieniu 100km większość w podobnej albo niższej cenie wyglada jak psu z d--y albo jakby miała zaraz się złamać na pół przez rdzę...

W sumie to nawet zaryzykuje stwierdzenie, że im tańsza marka tym głupszy kupujący, zupełnie inaczej zachowują się potencjalni klienci na audi/BMW, a inaczej na ople czy fiaty.
#samochody #motoryzacja
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Dziordzio: Branża jak branża ale tylu idiotów przy okazji sprzedawania tych kilku aut za grosze nie spotkałem 1/10 tego przez rok sprowadzania aut z Zachodu.
  • Odpowiedz
@Kejran: znajomy co kiedyś handlował ( jeden max dwa samochody na raz) opowiadał że najwięcej jest j-----a z z tymi tanimi samochodami, golf 3 no k---a to tamto a to to już wg ja p------e.
Accord 2003, pojechał na ścieżkę diagnostyczną, jest ok. Kupuję.
  • Odpowiedz
  • 3
@pasiaty: No ja ostatnie pare samochodów sprowadzanych to sprzedałem od ręki po 15 minutach oglądania. Za to te tanie(dwie sztuki na początku mi ładnie poszły, bo bylo po 1000-1500zl w dwa tygodnie na aucie za 2 tysiące ) i to mnie trochę zmyliło, bo teraz do tych gratów idiota za idiotą.

Już nie chodzi mi o biznes i zarabianie tylko o to, że mi to na podwórku miejsce blokuje xD
  • Odpowiedz
  • 0
@amiga500: Dać się da ale im więcej zainwestujesz tym masz większy spokój i wyższe zarobki. Narazie to jest pół hobbystycznie, rodziny i domu utrzymać nie musze ale chce to rozwinąć żeby i na to starczyło w przyszłości(Zreszta też będę wdrażał inne rzeczy przy okazji do działalności)
  • Odpowiedz
@Kejran: za niedługo sam będę szukał auta i jestem lekko przerażony. Na wielu rzeczach się znam ale przy motoryzacji leżę i kwicze. Mirek handlarz już się zasadza żeby mnie zrobić w c---a ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@michalind: @ykuleczka: Wlasnie poszła z rana nieśmiertelna astra 1.6 8v ( ͡° ͜ʖ ͡°)Musze cześciej pisać takie #gorzkiezale to moze będę sprzedawał po kilka sztuk dziennie XD

@sherriff: I co mi ten US zrobi ?? Biednych Mirków handlarzy nie atakują, prowadzę 1.5 roku działalność, wypłacałem 3000zl z vatu i kontrola mnie olała :P
  • Odpowiedz
  • 0
@michalind: Lustrem robie ładne zdjęcia, opis sensowny, który oddaje w miare realny stan i cechy pojazdu i tyle. Wiadomo, że do auta za 2-3k zł nie pisze się takiej Litanii jak do sprowadzonego za 15k zł ale kupy musi sie trzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kejran: ja zrobiłem piękną litanię, wszystkie naprawiane rzeczy, aktualne usterki etc.
Zadzwonił jeden typ, który powiedział, że auto jest warte 50% ceny ogłoszenia a i tak zastanawiałby się, czy je wziąć...
Jeszcze pytał, czy ta cena jest prawdziwa czy tak o sobie strzeliłem. No debil :)
Przy wystawianiu telefonów czy innego sprzętu zdarzały się tego typu maile, ale żeby telefony?

Teraz wystawiłem to samo auto z tymi samymi zdjęciami, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@michalind: W szczegóły warto wchodzić ale jak ktos ma zamiar pisać, że auto służyło jako mobilny b----l albo nawymienial od cholery rzeczy(no przecież jak wymieniał to znaczy, że się psuł i to złom) to bedzie mu trudno sprzedać. Ja sprzedawałem prywatne auto i tez tak zrobiłem, piękny opis, wymienione sprzęgło, dwumasa, turbina, wycięty DPF, wymieniony EGR itd. Auto dosłownie robiło tysiące kilometrów tygodniami i chodziło jak złoto Odzew był słaby
  • Odpowiedz
@Kejran: Takich ludzi powinien zasiadać do pierdła a samochody na złom (ceny wartości do <5k), zaczynają mnie wkurzać jedzące trumny i sypiące po ulicach. U mnie na mazurach pełno jest takich i powodują wypadki z powodu złego stanu pojazdu i brudzą ulice z powodu wycieki oleju z silnika.
  • Odpowiedz