Wpis z mikrobloga

I potem dziwić się, że jest jak jest...
Ja tutaj ma się cokolwiek zmienić, skoro to nie jest wina systemu, tylko obywateli.
Rząd robi to na co ludzie dają przyzwolenie.

Wiele razy czytałem teksty typu... że jak X wejdzie w życie to wychodzimy na ulicę (w miejsce X wstaw nazwę kontrowersyjnej ustawy/dokumentu).
Wiele razy takie smaczki przechodziły przez sejm.. było to dawane do publicznej wiadomości i co?
Buntownicy przeklęli parę razy pod
Jeżeli nie jesteś to wybacz, ale ostatnio głównie Korwiniści go atakują


@cmhqwidget: Wybacz, ale musisz zrozumieć, że JOWy to jest bardzo kiepski system. Ludzie zostają bez reprezentacji - głosy się marnują. JOWy prowadza do systemu dwupartyjnego, albo patologicznej sytuacji jak w UK - gdzie partia UKIP zebrała miliony głosów (bodajże 3,8 miliona) -> a ma 1 przedstawiciela w parlamencie.
Większość ludzi na szczęście zignorowała referendum. JOW to byłby wielki prezent: dla
Rozumiem być przeciwnym, ale nie pójść to jest po prostu żałosne


@publiczny2010:

Jak mi wytłumaczysz jaki sens ma pójście na referendum niezgodne z konstytucją (więc nie ważne, co byś zrobił i tak zostanie #!$%@?), to przyznam się, że moja nieobecność tam była błędem.
@fledgeling: Nie interesuje mnie marnowanie głosów tylko nasze wspólne dobro. Czy brak UKIP w senacie w znaczący sposób źle wpłynie na kraj jeżeli w JOWach wygrały osoby, które muszą robić dobrze dla państwa żeby utrzymać tą pozycję w następnych wyborach?

Jak na razie główna argumentacja przeciwko JOWom oparta jest o logikę, że jak ludzie pójdą głosować, to mając do wyboru z listy 3 kandydatów, w tym jednego od Kukiza, to zagłosują
Ma taki sens, że pokazałeś po raz kolejny politykom, że skoro było 8,5% to mogą dalej robić co chcą, np. tworzyć referendum które ma niekonstytucyjne pytanie, a Ty nie dosyć że na nie nie pójdziesz to jeszcze się z tego nabijasz. Przyłączyłeś się do grona ludzi "mam to w dupie", a Bronek ma na kompie "Mission complete".


@cmhqwidget:

A w jaki sposób moje pójście na referendum przyczyniło by się do zaprzestania
@ruszka: Gdybyś siedział w sejmie i miał obok siebie 459 kolegów + ochrona, jak szybko zajęłoby Ci zmienienie konstytucji mając świadomość że za bramą do sejmu czeka kilkadziesiąt/set tysięcy ludzi którym powiedziałeś, że sorry, było 80% ale pytanie było niekonstytucyjne i nic sie nie da zrobić ? 8% się nie boją.
Ci zmienienie konstytucji mając świadomość że za bramą do sejmu czeka kilkadziesiąt/set tysięcy ludzi którym powiedziałeś, że sorry, było 80% ale pytanie było niekonstytucyjne i nic sie nie da zrobić ? 8% się nie boją.


@cmhqwidget:

Aha, i sugerujesz, że wszyscy, ale to absolutnie wszyscy ludzie przy frekwencji dajmy na to 55% dali by #!$%@? o to, że to nie przeszło? Lol
@ruszka: A wychodzisz czasem z domu i rozmawiasz z ludźmi? Znam wielu takich, którzy powiedzieli że gdyby była rewolta to by wyszli na ulicę palić opony. Potrzebna jest jednak do tego solidna podstawa. Przy 8%, bicie się o to że JOWy nie przeszły to jak krzyczenie partii KORWIN że powinno się znieść próg wyborczy bo mają 3% od kilkunastu lat i do rządu nie wchodzą ( ͡° ͜ʖ ͡
A wychodzisz czasem z domu i rozmawiasz z ludźmi? Znam wielu takich, którzy powiedzieli że gdyby była rewolta to by wyszli na ulicę palić opony.


@cmhqwidget:

ACTA, Afera Taśmowa, 11 Listopada, wszelakie strajki związkowców, protesty KORWINa i narodowców, rzekome wałki przy PKW, te śmieszne PiSowe protesty. Okazji do wyjścia na ulice było multum, i nikt nie wyszedł. Bo wszyscy mają to w dupie - ty się może kolegujesz z ludźmi którym