Wpis z mikrobloga

@zakowskijan72: Tak, to jest dowcip. Kiedyś jakieś ogłoszenie było i jednym z wymagań była znajomość javy w wersji script.

@xrbartek: Przecież to zależy co chcesz robić?
No, chyba że pytasz od czego zacząć.
Zadania na spoju lepiej mi się robi pisząc w cpp. Take o programamowamanie to bardziej mi leży java. Łatwiej i szybciej cokolwiek osiągnąć. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@xrbartek: Java lepiej nadaje się do rozwiązań webowych biznesowych. C++ jak chcesz coś robić z przetwarzaniem obrazu, grami etc. W C++ się mniej wygodnie programuje, bo trzeba się martwić pamięcią etc. Ja wolę Javę o wiele
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: język do rozwiązywania zadań na spoju xD
@zakowskijan72:
piszecie takie głupoty, że aż zostawię to bez komentarza. nie chcę mi się produkować po raz n-ty. OP pewnie i tak by nie zrozumiał, dlatego poleciłem, żeby wziął na początku język, który np. podoba mu się bardziej z nazwy.
w skrócie: problem jest w tym, że większość chce programować w c++ jak w javie. jest to całkiem inny język
  • Odpowiedz
@lukasz1985m: do javy dorzucilbym jeszcze:
- mniejsza ilość chybień cache'u (elementy w tablicach ustawione liniowo w pamięci)
- kod kompilowany tam gdzie ma to sens -JIT a w przyszłości AOT
  • Odpowiedz
pewnie nigdy nie programowałeś w nowoczesnym c++.


@ly000: IMHO to jeden z problemów C++. Wieczne nadmuchiwanie do nowych standardów zrobił z tego języka taką dziwną karykaturę.
  • Odpowiedz
@ly000: Ponieważ założenia są błędne. Począwszy od szablonów a skończywszy na przeciążaniu operatorów, zmiennych automatycznych i funkcjach lambda które na siłę są wciskane w "gorset" C. W efekcie czego powstaje nadmiernie skomplikowany, ciężki do ogarnięcia grzmot, w którym błąd kompilatora raportującego źle sformułowaną deklarację funkcji w szablonie zajmuje 100 linijek.
Gdy okazało się, że deklarując szablon w szablonie muszę rozdzielać nawiasy ostre spacją, bo inaczej są interpretowane jako operatory przesunięcia
  • Odpowiedz
@zerozero7: wręcz przeciwnie. standard dopiero nadrabia zaległości. są wprowadzane rzeczy, które powinny były być wprowadzone już dawno temu (jak np. programowanie współbieżne). boost staje się coraz mniej przydatny.
@zakowskijan72: błąd zazwyczaj jest jednolinijkowcem podzielonym na kilka kilka linii w zależności od długości nazw itp. to o czym mówisz, to prawdopodobnie raport dopasowań argumentów szablonów (czy jakoś tak, nie wiem jakiego terminu się używa), dzięki któremu możesz dokładniej dowiedzieć się o co chodzi. c++ tego wymaga, bo szablony są mocno rozbudowane. dzięki szablonom, kompilator jest w stanie wyprodukować bardzo wydajny program z relatywnie prostego kodu obiektowego. powiedziałbym wręcz, że w c++ łatwiej zrobić wydajny system/aplikacje niż w jave, dlatego nadal tak często używa się go w backendzie.

Gdy okazało się, że deklarując szablon w szablonie muszę rozdzielać nawiasy ostre spacją, bo inaczej są interpretowane jako operatory przesunięcia bitowego (które dodatkowo przeciążone służą do operacji na strumieniach) już wiedziałem, że kolesie s--------i robotę.

ten błąd wyskakuje tylko w gcc i chyba da się go wyłączyć kompilując
  • Odpowiedz