Wpis z mikrobloga

@zakowskijan72: no nie do końca wszystko da się zrobić makrami. poczytaj np. o SFINAE. jeżeli nie znasz szablonów, to może być to dla ciebie lekka magia :p
w sumie, to nawet aż tak daleko nie trzeba był szukać. są jeszcze specjalizacje, przeciążenia.
@ly000: Kolejny przykład jak można zabloatować język funkcjami które są potrzebne tylko akademikom do udowadniania, że tak się da. Odnoszę wrażenie, że C++ jest sponsorowane przez stackoverflow, żeby zapewnić im ruch w interesie.
@zakowskijan72: stl, boost i masa innych bibliotek doskonale pokazują, jak niesamowite są to narzędzia. tylko, że te biblioteki były projektowane przez geniuszy, a nie zwykłych klepaczy. przyznam, że używanie tego wszystkie w "codziennym" kodowaniu dla większości może okazać się zbyt trudne. tylko, że wcale nie trzeba używać wszystkiego. można pisać w tzw. "c z klasami", ale względem innych nowoczesnych języków, nie będzie to miało zbyt wielu przewag. c++ nie jest dla
@zakowskijan72: stl skopiowało wiele rzeczy z boosta.
a co w tych bibliotekach tego dynamicznie-typowanego języka skryptowego jest niezwykłego? (ale rapsy) w ogóle, co to za pomysł, żeby porównać te dwa odmienne języki?
stl skopiowało wiele rzeczy z boosta.

@ly000: Kolego, czy Ty nie mylisz pewnych rzeczy? Jak biblioteka, która pierwszą implementację miała w 1994 roku mogła coś skopiować z biblioteki rozwijanej od 1999?
Btw. spojrzyj na stronę stl w wikipedii, jest tam wymienione kilka z upierdliwości C++ o których pisałem wyżej, np.

Error messages involving templates tend to be very long and difficult to decipher. This problem has been considered so severe that
olego, czy Ty nie mylisz pewnych rzeczy? Jak biblioteka, która pierwszą implementację miała w 1994 roku mogła coś skopiować z biblioteki rozwijanej od 1999?


@zakowskijan72: niestety, ale nie doinformowałeś się odpowiednio. stl, tak jak c++, jest rozwijane. podczas swego rozwoju, zostało zaimplementowanych wiele fajnych pomysłów. wiele z tych pomysłów pochodzi z boost. np. std::function czy std::thread. boost jest trochę takim poligonem stl (no nie do końca, bo wszystkie te biblioteki są
@ly000: Czyli miałem rację wcześniej pisząc, że większość z rzeczy jest używana przez akademików. Jedni się bawią z stlem, inni z boostem. A np. boost raz implementuje jedne rzeczy tak, raz siak, bo okazuje się, że poprzednia próba była do bani...
@zakowskijan72: boost jest kompatybilny wstecz. napisałem, że jest to w pełni używalny zestaw bibliotek. skopiowanie wielu bibliotek z boosta do stla to kwestia czasu (ale nie wszystkich i nie dokładniej w tej samej formie, dlatego nazwałem go poligonem). boost jest najważniejszą i najczęściej używana niestandardową biblioteką.
@zakowskijan72: em.. a kogo obchodzi implementacja funkcji z zapowiedzi biblioteki. nie rozumiem. to źle, że naprawiają błędy? w jvm tego nie robią? to dlaczego co pewien czas wyskakuje mi na pulpicie java update?
to źle, że naprawiają błędy?

@ly000: Ale oni nie naprawiają błędów, tylko za wszelką cenę starają się użyć każdej nowej funkcji dostępnej w kolejnym standardzie C++ do czegoś. A potem się okazuje, że znów dodano funkcjonalność "żeby była", bo tak naprawdę użyć do czegokolwiek sensownego się jej nie da.

Btw. być może odniosłeś mylne wrażenie, że jestem jakimś ewangelistą javy. Nie, nie jestem. Javę lubię nawet mniej niż C++. Natomiast Javę
W Javie nie zaalokujesz 5 obiektów o rozmiarze 3 bajtów w 16 bajtach pamięci


@Ginden: W C++ też tego nie zrobisz, bo jest to zależne od tego jaki alokator zostanie użyty w bibliotece standardowej i czy system dla którego kompilujesz na to w ogóle pozwoli....
@Kaczus2B: Tak, co więcej - w pamięci są strony i tak dalej, alokacja zwykle to ciągły i znacznie większy blok, też wiadomo.
Każde ograniczenie C++ w konsekwencji dotyczy też Javy, bo JVM nie powstała z nicości.
zostało zaimplementowanych wiele fajnych pomysłów. wiele z tych pomysłów pochodzi z boost. np. std::function czy std::thread


@ly000: std::thread to akurat zły przykład, przez to nowy standard nie pojawi sie na niektórych platformach, gdyż wątki i cala komunikacja może być realizowana zupełnie inaczej.