Wpis z mikrobloga

Droga Administracjo,

Od pewnego czasu na mikroblogu jest tag o nazwie pt. #pakalunadzis. Tag ten służył do wrzucania humorystycznie-refleksyjnych cytatów użytkownika "Pakalu Papito" z twittera. Przez te miesiące zdobywał na popularności, lecz dziś ten tag jest bezużyteczny. Dlaczego? Ano przez bandę nieśmiesznych wykopków, którzy uznali, że fajnie będzie wrzucać na niego jakieś "śmieszne obrazki" które przerobione udają wpisy w/w twitterowca.

To nie pierwszy raz jeden z popularniejszych tagów został zaśmiecony przez jakiś pseudośmieszków. Tak samo skończył tag #programowanie, #cebuladeals, #kaktuswnorwegii, #humorinformatykow, #zonabijealewolnobiega i prawdopodobnie wiele innych.

Ale do czego zmierzam? Otóż w obecnej sytuacji moderacja jest nieskuteczna, dlatego moją propozycją na lepsze filtrowanie treści są moderatorzy przypisani do konkretnych tagów. Jak to miałoby działać? Bardzo prosto:

-Jeśli jakiś tag ma bardzo długą historię i nie można znaleźć jego założyciela lub założyciel usunął konto to wtedy moderatorami zostaje 5 najaktywniejszych mirków na tym tagu na okres miesiąca. Po miesiącu to samo

-Jeśli żałożyciel taga jest znany i nie usunął konta to wtedy moderatorem zostaje on i 4 wybranych przez niego mirków na czas nieokreślony

-Moderator może usuwać wpis z tagu (tzn. usunąć moderowany przez niego tag z wpisu użytkownika) oraz zablokować użytnikowi możliwość dodawania tagu

Wierzę w to, że ogromna ilość mirków chce takich zmian.


Taką wiadomość wysyłam na kontakt wykopu. Przepraszam za tagi, ale myślę, że może was to szczególnie zainteresować.
#oswiadczenie #wykop #moderacjacontent @Moderacja @wykop @m__b @a__s
  • 38