Wpis z mikrobloga

Motomirki mam pytanie, jak poprawnie dobrać kask dla kogoś, kto nosi okulary? Na co zwracać uwagę przy kupnie ubrania na motocykl? Kupuję pierdzikółko 125cm3, a w sumie to nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem i wolę teraz odżałować trochę pieniędzy, niż potem leżeć w szpitalu poobdzierany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle #motocykle125
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżdzę w okularach - trzeba tylko zwrócić uwagę przy wybieraniu kasku aby boczne wypełnienia zbyt mocno nie dociskały okularów. Na szosówce jeżdżę w nolanie n86 - pod okulary super, ma wyjmowane gąbki w bocznych wypełnieniach specjalnie pod ramiona okularów. Na enduraku w szczękowym LS2 - Zakładanie okularów przy szczękowcu jest dużo wygodniejsze.
  • Odpowiedz
@Endorfinek: w sklepie przymierzaj z okularami po prostu, chociaż koleżanka dokupowała okulary do kasku :) jeśli coś nie będzie grało - np. będziesz miał za długie zauszniki, to czeka Cię dodatkowy wydatek.
  • Odpowiedz
@Endorfinek: kaski Shark S700/900 mają coś takiego co się wyjmuje z boków i można założyć okulary. Takie jakby zaślepki (nie wiem jak opisać). Są to specjalne właśnie rzeczy dla tych z okularami. Być może inne też to mają. To się chyba nazywa Easy Fit.
  • Odpowiedz