Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@UndaMarina: przez całą historię istnienia instytucji małżeństwa nie istniało pojęcie gwałtu w małżeństwie. To była wewnętrzna sprawa małżonków, tak samo jak nie można oskarżyć żony o kradzież np żarcia z lodówki. Po prostu przyjmuje się że stanowicie jedno i to jest wasza wewnętrzna gestia jak sobie poradzicie. Możecie się rozstać, może interweniować rodzina itp. Bo obecnie dla jakiegoś 1% patologicnzych sytuacji (nie przeczę że patologie się nie zdarzają) karze się pozostałe
@sugas: nie wiem jak jest za granicą ale w Polsce partner może upoważnić osobę niespokrewnioną do informacji o stanie zdrowia i do wglądu w dokumentacje medyczną. Mamy to od lat na wypadek odbioru różnych badań, jeszcze przed zawarciem małżeństwa. Co więcej możesz też pisemnie z tego wykluczyć członka rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nerwicaaa: właśnie dla mnie cenzus w postaci zegara biologicznego jest w tej chwili najbardziej istotny. Chcę mu urodzić dziecko (on też chce mieć potomstwo), ale nie zrobię tego, jeśli nie będę miała zapewnionych odpowiednich warunków, czyt. formalny związek. Nie wyobrażam sobie brać ślub w ciąży lub z dzieckiem na ręku. To musi się stać jeszcze przed poczęciem potomstwa, dla naszego komfortu.

@Anlany: wiesz, że gwałtu nie stwierdza się ot tak.
@UndaMarina: Nie wiem ile masz lat i a nie wypada mnie pytać, ale. Jeżeli odejdziesz teraz od tego niebieskiego, zaczniesz szukać innego, znajdziesz go, ożenisz się z nim to czy wystarczy Ci czasu by urodzić dziecko przed 30? Zakładając że żaden z tych w/w okresów nie jest określonym terminem a na końcu i tak może sie okazać że ten nowy wybranek też nie jest zainteresowany ożenkiem? ( ͡° ͜ʖ
@UndaMarina: Często zdarzają się gwałty, które nie zostawiają na ciele kobiety specyficznych śladów, na przykład wtedy kiedy kobieta jest w stanie upojenia alkoholowego czy pod wpływem innych środków. Nie udawaj, że nie wiesz, że kobieta może obrócić sytuację o 180 stopni następnego dnia rano kiedy tylko tego zechce i to facet musi teraz chodzić po sądach ,tłumaczyć się że nie jest gwałcicielem itp itd.

Poza tym, mogłabyś wreszcie napisać, coś o