Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@full_throttle: uważam, że mamy całkiem stabilne warunki, jak na obecne czasy.
@Dziobaczka: masz rację; nie wyznaczam żadnych terminów. Po prostu mówię, co sprawia, że czuję się niepewnie i dlaczego jest mi przykro. Mówię, czego bym chciała i czego bym potrzebowała. Ogólnie jest nam razem dobrze i czekam na krok z jego strony.
@DawajMario: niestety, zegar tyka - to jest fakt. Późne macierzyństwo jest niezdrowe i niebezpieczne.
@milopuch: co
@sugas: Przecież napisałem wyżej - od rewolucji seksualnej lat 70tych, trzeciej fali feminizmu, zniszczony został tradycyjny model rodziny. Dużo praw przeszło na rzecz kobiet, mężczyznom zostały obowiązki i dodatkowe ryzyko formalno - prawne.

Wielu facetów nie zdążyło się jeszcze przystosować. Myślą tak jak ich rodzice i dziadkowie, niestety nie mogą zawrzeć takich samych małżeństw jak oni wiele lat wcześniej. Codziennie niezorientowani naiwniacy podejmują decyzję o małżeństwie i przynajmniej co trzeci z
@Anlany: nie mogę a może i nie umiem z tobą dyskutować. Dla mnie tradycyjny model rodziny nadal istnieje i nie sądzę by mężczyźni byli okradani. Btw jak się ma do tego co mówisz intercyza? nie jest magicznym środkiem na to wszystko?
@UndaMarina: szybkie pytanie. Twój niebieski zgadza się na ślub ale pod jednym warunkiem. Idziecie do notariusza, spisujecie intercyzę i mówi że ślub może być nawet jutro. Zgadzasz się czy nie?
@UndaMarina: Reasumując z mojej strony, rozumiem Twoje obawy i niepewność jako kobiety, które to siła rzeczy mają inny punkt widzenia na rozmaite kwestie niż mężczyźni. Jednakże dialog i wymiana poglądów jest w stanie uzyskać kompromis bez siania domysłów i tworzenia fermentu w związku w postaci żalu i frustracji. Należy jednak pamiętać, że przy oświadczynach to mężczyzna ma wyjść z inicjatywą, koniec kropka. Każdy przejaw presji, ultimatów czy innych działań "przyspieszających" precedurę
@UndaMarina: a co Ci dadza zareczyny i slub? Myslisz ze facet zacznie Cie mocniej kochac? Ze Cie nie zdradzi bo tak przysiagl przed Bogiem? Bedzie chcial to i tak Cie zdradzi. A kredyty daja juz bez slubu. Przed Bogiem przysiegasz ze bedziecie juz zawsze razem itp a skad wiesz ze nagle ktoremus z was sie nie popier@#$i i nie zakocha sie w kims bardziej? To co ma zyc w malzenstwie, ale
Dla mnie tradycyjny model rodziny nadal istnieje i nie sądzę by mężczyźni byli okradani.


@sugas: no istnieje w fazie schyłkowej. Rosnąca liczba rozwodów, niesprawiedliwe wyroki sądowe. To że jakiegoś zjawiska nie widzisz obok, nie znaczy że nie istnieje w skali Polski. Walcz z ignorancją - poczytaj statystyki, użyj google, itp. Poza tym, gonimy Zachód, jesteśmy zwykle 5-10 lat do tyłu. Na Zachodzie wszystkie te problemy są o wiele dalej posunięte i