Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@UndaMarina: cholera, za mało pisze na mirko i naciskam enter, przez co wysylam. Nie wiem co jest w tym z czapy. Nie wszyscy ludzie chcą tego samego. Trzeba było sie wczesniej orientować, czego chłop chce od życia. Nie wszyscy CHCĄ. Ja np. narazie nie chce. A jestem z niebieskim ponad 5 lat. Załóżmy, że on już chce ślubu. Ma mnie zmuszać? Czy zmuszać mogą tylko kobiety?
@DawajMario: Ale jakie to ma znaczenie jeżeli obie strony nie myślą o ślubie podobnie? Jeżeli ktoś nie przywiązuje do takich eventów większej wagi cała ta przysięga będzie tylko pustym gestem. Gdzie tu sens?

Tak gwoli ścisłośći, ja nie jestem przeciwnikiem ślubów. Po prostu nie ogarniam kompletnie jak można kogoś do tego zmuszać i tym bardziej łudzić się, że coś to wniesie.
@DawajMario:

Dla nas jest to formalne wzięcie odpowiedzialności za powodzenie rodziny jak na głowę rodziny przystało.


Zgoda, tak było przez tysiące lat. Zapewnienie kobiecie tego, że nie zrobisz dziecka i nie uciekniesz. Formalne, oficjalne zaangażowanie w jeden związek, zamiast dzielenie swojej uwagi na np kilka kobiet. Walka z taką męską naturą że chce mieć jak najwięcej kobiet.

Dla kobiet jest to spełnienie marzenia o budowie ciepła domowego ogniska


Nie. Pomijając że
W skrócie - wspólne rozliczanie się, nieopodatkowany spadek i darowizny, prawo do informacji w razie wypadku / pobytu w szpitalu, prawo do odmowy zeznań na mogących działać na niekorzyść twojego współmałżonka plus cała masa ułatwień urzędowych.


@katinka:

No to fajnie, ale wiesz, że możesz to osiągnąć nie tylko przy pomocy ślubu? xD Poza tym "dostosowałam się do twojego poziomu", coś chyba u ciebie słabo z umiejętnością wyczuwania tego poziomu, skoro na