Wpis z mikrobloga

Mirki macie jakieś protipy na szukanie dronów?
Wczoraj młodszy brat mojego różowego dostał drona Syma X5C, ja się nim pobawiłem, polatałem, ogólnie fajna zajawka.
Godzine później naładowałem i znów polatałem, i wtedy mi skurkowaniec spierdzielił ;/ Wpadł w pole ok. 1,5ha z trawą na 2m i wyschnietymi szuwarami. Macie jakieś sposoby na szukanie? Dziś od 8 rano szukam i juz nie mam pomysłu.
Myślałem zeby wynająć wykrywacz metalu, zda test? jakieś inne opcje?
Zamówiłem właśnie taki sam model ale pasuje tego poszukać to sobie ja poświruje.
#drony #protip #wykrywaczmetalu #wykrywacz #przegryw
  • 35
@CiDB: wykrywacz metalu nic nie da, bo zeby cos wykrył to praktycznie będziesz musiał stać przed tym dronem, czyli go znajdziesz ;)

jesli masz mniej wiecej jakis zakres gdzie mogl spasc, to nie ma bata, musisz systematycznie zbadać ten obszar. mozesz sobie znalezc na komorke aplikacje ktora rysuje sciezke gpsa, zeby nie powtarzac sie za bardzo i lazic, lazic, lazic az do skutku
@kubako jedynym problemem jest wysoka trawa, takie gęste i twarde patyki z żółtym topem i wyschniety strumyk z palkami.

Robiłem nawet ścieżki.naogladalem się dokumenntow o udo i ponoć goście robili wzory w zbożu deska z sznurkiem, i tak kreslilem pasy przez które szukałem.

Ten program to super pomysł.poszukam i jutro po pracy jazda :D
@CiDB: wiem o jakie badyle chodzi ;) rośnie ich dużo w mojej okolicy też.
w takich badylach to nawet gps nie potrzebny, bo jak idziesz, to sam właśnie rysujesz ścieżkę ;)
@kubako teoretycznie tak ale od 8 do prawie 14 szukałem i nic. Wkurzylem się i zamówiłem nowy, ale mnie mierzi żeby go znaleść i sobie wziąć.a młodemu pasuje oddac