Wpis z mikrobloga

Mirki macie jakieś protipy na szukanie dronów?
Wczoraj młodszy brat mojego różowego dostał drona Syma X5C, ja się nim pobawiłem, polatałem, ogólnie fajna zajawka.
Godzine później naładowałem i znów polatałem, i wtedy mi skurkowaniec spierdzielił ;/ Wpadł w pole ok. 1,5ha z trawą na 2m i wyschnietymi szuwarami. Macie jakieś sposoby na szukanie? Dziś od 8 rano szukam i juz nie mam pomysłu.
Myślałem zeby wynająć wykrywacz metalu, zda test? jakieś inne opcje?
Zamówiłem właśnie taki sam model ale pasuje tego poszukać to sobie ja poświruje.
#drony #protip #wykrywaczmetalu #wykrywacz #przegryw
  • 35
@CiDB: Nie wiem czy do tak małej zabawki da się to dorobić, ale ja u siebie w samoróbce wsadzę buzer i jak się rozbiję, albo straci sygnał, to będzie dosyć głośno pikał.
@CiDB: Po pierwsze poczytaj w instrukcji czy nie ma trybu szukania, zazwyczaj jakis uklad przyciskow wlacza dzwiek/swiatlo.
Ja swojego zgubilem 2 razy, raz znalazlem po sygnale - patrzylem gdzie sila sygnalu jest najwieksza i tak zmniejszalem obszar poszukiwan, a drugi raz poczekalem az sie sciemni troche i po diodach led znalazlem :)
@Norwag93: Teraz jeśli go odnajde to podstawą będzie coś co pika i miga bo to tragedia z tym szukaniem.Od 8 do 13 30 i nic! Będę jeszcze szukać po 18 może jakims cudem się uda ;O
@CiDB: Albo jakiś mini głośniczek i małą bateryjkę doczepić aby na stałe dawało dźwięk. Nawet niewielka głośność by pomogła w lokalizacji, a podczas normalnego lotu byś nie słyszał bo i tak silniki zagłuszą.
@CiDB: Miałem ten sam problem, mi szukanie zajeło 3 godziny. Znalazł się jakieś 350 metrów dalej. Jak go znalazłem? Szukałem bez celowo przez 2,5 godziny. Potem wziąłem pilot i idąc po polach naciskałem na drążki aż usłyszałem szelest zboża. I tak go odnalazłem.