Wpis z mikrobloga

@Hatespinner: będę wdzięczny za opinię dlaczego tak uważasz, postaramy się poprawić. Dzięki!


@Stylax: Ja nie będę obiektywny, więc możesz zapytać np. amdo z http://www.wykop.pl/wpis/9331486/kurs-javastart-pl-warty-wydania-pieniedzy-nie-moge/
choć wiem, że to też mało wiarygodne, to ostatnio odezwał się nawet do mnie znajomy z podstawówki, który trafił na nasz kurs :)

Eoghan - @Hatespinner: będę wdzięczny za opinię dlaczego tak uważasz, postaramy się p...

źródło: comment_uujXLq9ialYAS6JOMuIbOjb2ELYlIGZz.jpg

Pobierz
@bloodguy: Ja zacząłem naukę jakiś miesiąc temu. Oczywiście ze względu na pracę nie mogę przeznaczać na to wiele czasu. Kupiłem książkę Java Podstawy i staram się czytać ją regularnie na zmianę z videotutorialami i powiem Ci, że mi wiedza o wiele lepiej się przyswaja przy tutorialach z YT. O kursie javastart słyszałem sporo dobrego dlatego po wakacjach na przełomie wrzesień/październik wykupię dostęp i się sprawdzi - jestem dobrej myśli.
Moim zdaniem
@iwannagethigh: myślę, że to najlepszy sposób na naukę ja też się tak uczę jak chcesz to wykup kurs ale to wszystko masz w książce nic nowego się nie dowiesz wiem bo jestem w posiadaniu książki Java Podstawy i kursu.
@bloodguy: z tym nic nowego jesteś moim zdaniem trochę niesprawiedliwy. Skoro korzystasz z kursu to zapewne widzisz ze do każdego zagadnienia jest co najmniej jedno zadanie, pokazujemy jak każdy nowy element dodać do większej aplikacji która budujemy przez cały kurs, do książek najcześciej pojawia sie zarzut, ze nie uczą one praktyki i my idziemy raczej w tym kierunku. Dodatkowo omawiamy Jave8 która jest tylko w jednej polskiej książce i javefx ktorej
@bloodguy: Niby jest znacznie więcej ale sporo nieaktualnych rozwiązań np. Swing - niemal pół książki się na tym opiera. A to jak jest napisane to już kwestia gusto moim zdaniem. Jak napisałem wcześniej mi bardziej przyswaja się wiedza z videotutoriali, które robione są w lecie 'z głowy' nauczyciela - taki język mi chyba bardziej odpowiada niż poważny z Java Core. Oczywiście nie sądzę, że to zła książka.
@Stylax: Ja mam wykupiony kurs javy i polecam. Do każdego zagadnienia masz zadanie utrwalające. Wiadomo że nie zawsze się wszystko zrozumie ale jak uzupełnisz to netem to będzie ok.

@Eoghan: Są jakieś promocje dla Mirkow? Bo w planach po Javie mam chęć na inne kursy np. Jee ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Eoghan: O właśnie zadania/ćwiczenia tego mi też brakuje zarówno w książce jak i videotutorialach. Żeby sobie dobrze utrwalić jakieś zagadnienie staram sobie sam wymyśleć jakieś zadanie ale czasami jest z tym problem.
@Arge: jasne, odezwij się na prv, gdy będziesz chciał coś kupić, może akurat już skończymy kurs z jee+angular to dorzucimy w gratisie, albo damy rabat :)
@Eoghan: Wręcz przeciwnie do tego co mozesz sugerować - nigdy nie skończyłem żadnego płatnego kursu z Javy a i tak osiągnąłem wiele sukcesów włącznie z praca dyplomowa, ukończeniem dużych komercyjnych projektów, czy zatrudnieniu w zagranicznej korpo.

Jedna prosta sprawa - Spring czy Oracle udostępniają bezpłatne, proste i świetne materiały do nauki Javy więc jaki autorytet jest tak dobry, że bedzie TAK BARDZO lepszy niż oni, ze warto za niego zapłacić?
@Hatespinner: Kurs oracla jest po pierwsze anglojęzyczny, po drugie nie ma w nim aspektów praktycznych, jak obsługa IDE, czy obsługa scene buildera, tworzenie aplikacji w oparciu o MVC itd. Jeśli uczciwie mówisz, że od niego na samym początku zaczynałeś bez podparcia w polskojęzycznych materiałach to podziwiam. Uwierz mi, że na podstawie doświadczeń z ponad miliona osób, które przez ostatnie 5 lat przetoczyło się przez javastart i ludzi chodzących do nas na
@Eoghan: Jeżeli chcesz dostać pracę w jakimkolwiek sensownym miejscu jako programista, najpierw uczysz się angielskiego. Nie ma że boli, nie ma wyjątków.

Jezeli nie wiem, uczysz się javy hobbystycznie, ok możesz sobie tam czytać tylko polskie źródła, nie zaglądać do żadnego api etc. Ale ja mówię o profesjonalnym podejściu.
@Hatespinner: nauka programowania w języku ojczystym jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza, bo rozumiesz przynajmniej ogólny sens bez zaglądania do słownika przy co 2 słowie - tu też nie ma wyjątków. W pracy(o ile nie w takiej sytuacji jak Twojej, gdzie pracujesz za granicą) również będziesz posługiwał się językiem polskim, nie angielskim.
Nie będę Cię przekonywał, że nie masz racji, bo zdaję sobie sprawę z tego, że i tak nie zmienisz swojego
@Eoghan: Nie musisz mnie przekonywac, ale niestety muszę sprostować te informacje, ponieważ byłem na rozmowach rekrutacyjnych w warszawie, czy krk (nazwy dostępne na PW) i nie dostaniesz pracy bez ang. Poza tym niepotrzebnie się produkuję bo wystarczy zajrzeć do bardziej obiecujących ofert na pracuj.pl.
nie dostaniesz pracy bez ang


@Hatespinner: dosyć oczywista sprawa, bo ja napisałem tylko i wyłącznie o tym, że łatwiej jest się uczyć w języku ojczystym, przy okazji ogarniać angielski, a nie odwrotnie, czyli zaczynać np. od tutoriali oracla. Myślę, że osoby przeglądające obiecujące oferty pracy już raczej ogarniają też i angielski i polski na takim poziomie, że to nie jest ich zmartwienie :)
Jak sam zauważyłeś chyba nie ma sensu się