Wpis z mikrobloga

Serdecznie dziękuję wszystkim za komentarze odnośnie wczorajszego wpisu, a właściwie tekstu, który moderacja z jakiegoś powodu usunęła nawet mnie o tym nie informując. W dodatku dali mi shadowbana :D Żałosne. Smutnym faktem jest, że większość negatywnych komentarzy kierowana była bezpośrednio do mnie, jakim to nie jestem gimbusem, chamem, prostakiem itd. itd. - wymieniać można długo. I tylko na to było stać większość komentujących - argumentów przeciwko były śladowe ilości i z tym próbowałem dyskutować. No cóż, nie dziwię się - ciężko przeczyć, nie tyle tezom, co praktycznie faktom, jakie przedstawiłem. I ogromny ból dupki komentujący mogli jedynie załagodzić epitetami w moim kierunku :) Słabiutko. Kopia wpisu, niestety bez widocznych spoilerów, znajduje się tutaj.

Zanim znów zaczniecie mnie obrażać i próbować bawić się w psychologa - ja naprawdę mam to w dupie. Nie znacie mnie, nie wiecie jaki jestem na co dzień, jak funkcjonuję w społeczeństwie. Wielu myśli podobnie do mnie, z tym że ja po prostu nie bałem się dosadnie tego przedstawić. I gwoli wyjaśnienia - nie jestem żadnym wojującym gimboateistą - znudziło mi się to już dawno temu, wymaga zbyt wiele zachodu i głównym efektem jest zrażanie ludzi do siebie. Tyle że tutaj to mnie nie martwi, bo nie wiecie kim jestem, nie znacie mojej tożsamości i jedyne co możecie, to pocałować mnie w dupę. Niestety tylko wirtualnie :(. NO ELO.
#bekazkatoli #religia #chrzescijanstwo #wiara #jezus #ateizm
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szalonyjogurt: nie muszę znać, by wiedzieć, że Bóg w Starym Testamencie każe karać heretyków. I że jest pełen rzeczy brutalnych. Chcesz mi sprzedać jakąś bajeczkę o nieskończonym boskim miłosierdziu? Którą jak widać prawdopodobnie wymyślono w średniowieczu...
  • Odpowiedz
@nihon:

Ale kiedy stał się on główną księgą w głoszeniu ewangelii Kościoła?


Nie jestem historykiem ani teologiem.

To łatwo było zauważyć, ale ja też nie jestem nikim z powyższych, natomiast przedstawiłeś się jako osoba posiadająca wiedzę, a wierzących określiłeś mianem debili. Tymczasem zadajesz pytania jak zacytowane powyżej. Zwyczajnie nie masz nawet najmniejszego pojęcia o nauce Kościoła, datach, kiedy co
  • Odpowiedz
@rpawelek:
Kopernik:
- od 1514 r. przeprowadził serię obserwacji słońca, reformę kalendarza opublikował rok wcześniej

Nowy Testament:
- 1514 r.
  • Odpowiedz
@rpawelek: już mi się nie chce, ciągle kisnę z tego "PSZYPADKU" :D
i co mi pokazujesz? zdjęcie jakiejś księgi wyglądającej na starą... w Harrym Potterze też widziałem takie, pewnie serialnie wygrzebali jakieś antyczne książki na potrzeby filmu ( ͡ ͜ʖ ͡)
Całun Turyński to tez legitny ręcznik samego Jezusa, bezsprzecznie :D
a no i Cud Świętego Januarego to prawdziwy cud! Chwalmy Pana!!!
  • Odpowiedz
@nihon: Mnie też się już nie chce. Zagadka nie miała być za trudna, ale niestety. To może jako miłośnika nauki zainteresuje Cię, że to taka książka wydrukowana w latach 1452-1455 zwana Biblią Gutenberga. Kompletne wydanie Pisma Świętego.


  • Odpowiedz
@nihon: To nie jest pierwsza rzecz której nie rozumiesz.
Przywołałeś datę druku i powiązałeś z Kopernikiem, to było całkiem bez znaczenia, bo ciężko by coś wydrukowano zanim wynaleziono i trochę upowszechniono druk, co jednak nie znaczy, że Nowy Testament w ogóle zaczął istnieć w momencie jego wydrukowania.
Jednak mimo twojego cudownego zbiegu okoliczności z datami okazuje się, że nawet pierwszy wydruk nastąpił przed Kopernikiem. Pech.

Dalej już nie odpisuję, nie
  • Odpowiedz
@rpawelek: i że wpisanie tego na listę Pamięć Świata jest dowodem na to, że każde słowo jest tam prawdziwe :D? Nosz ja p------ę... i to niby ja trolluję. Jest tam wpisane, bo lista zawiera dzieła o znaczeniu historycznym i cywilizacyjnym. Chrześcijaństwo jest (niestety) bardzo ważnym i istotnym elementem historii ludzkości. Może jakby nie było, to dziś byśmy mieli kolonie w galaktyce... ale trudno. Nie rozumiem, czemu wpisanie na tę listę
  • Odpowiedz
I tylko na to było stać większość komentujących - argumentów przeciwko były śladowe ilości i z tym próbowałem dyskutować


@nihon: XDDDDDDDDD
Co drugi komentator nie chąc Cię urazić skłaniał się do oceny twojego dzieła i je krytykował, chyba nikt nie chwalił. Ale nie, zapamiętałeś tylko to, że ktoś Cię obraził (co jest bardzo przesadzone) :D Idź dalej rób sobie kurtyzane z logiki
  • Odpowiedz
@viruzzet: tak czy siak - to były tylko oceny, bez jakichkolwiek argumentów. A epitetów w moją stronę było sporo, aż tak słabej pamięci nie mam, nawet po pijaku.
  • Odpowiedz
@viruzzet: teraz zauważyłem, że brakuje tam masy rzeczy. Screen nie zawiera wielu późniejszych komentarzy i obelg, gdy wszedł już w gorące ludzie wylewali na mnie gnój :) ot chociażby taka @Mirabelkowa której na screenie w ogóle nie ma
  • Odpowiedz